Win 10 kaç Bit almalıyım?

Tüm cevaplar için teşekkür ederim. Technopatı seviyorum

Evde kullanacağım evet ama fiyat çok önemli değil daha ucuza gelmesi için mi Home önerdiniz? Pro'nun özellikleri daha geniş diye biliyorum
Evet daha geniş ama bunların çoğu pek de işinize yaramayacak şeyler. Bunun yanında eğer Pro versiyonunu kullanırsanız gereksiz yere sistemi zorlamış olursunuz.

Her ne kadar zamanı geçse de Windows 10'a Yükseltme Yardımcısı işe yararlığını koruyor. Windows 8.1 Pro veya Windows 7 Ultimate kullanıyorsanız yükselttiğinizde Windows 10 Pro olacaktır. Şu anki Windows'unuz etkinleştirilmişse yükselttiğinizde Windows 10'unuz da kalıcı etkinleştirilmiş olacak. 2 yıl önce Windows 7 Ultimate'den yükselttim, şu an kalıcı etkinleştirilmiş Windows 10 Pro'm var.

Her ne kadar zamanı geçse de Windows 10'a Yükseltme Yardımcısı işe yararlığını koruyor. Windows 8.1 Pro veya Windows 7 Ultimate kullanıyorsanız yükselttiğinizde Windows 10 Pro olacaktır. Şu anki Windows'unuz etkinleştirilmişse yükselttiğinizde Windows 10'unuz da kalıcı etkinleştirilmiş olacak. 2 yıl önce Windows 7 Ultimate'den yükselttim, şu an kalıcı etkinleştirilmiş Windows 10 Pro'm var.
Çok ilginç, orijinal 8.1 Single Language var şuan. Home da alsam Pro mu olur diyorsunuz?

Çok ilginç, 8.1 Single Language var şuan. Home da alsam Pro mu olur diyorsunuz?

Hayır, herhangi bir lisans almanıza gerek yok. Single Language sürümünün Windows 10'da karşılığı Home sürümü. Yükseltme Yardımcısı ile yükseltirseniz ücretsiz Windows 10 edinmiş olursunuz. Yasal bir yöntemdir.

Kurumsal ağa veya okul ağına mı bağlanmanız gerekiyor?
Windows 10 Pro’yu edinin.

Windows'un kendi sitesinde böyle yazmakta. Home satın alınca yukarıda belirtilen ağlara bağlanmıyor mu?

Hayır, herhangi bir lisans almanıza gerek yok. Single Language sürümünün Windows 10'da karşılığı Home sürümü. Yükseltme Yardımcısı ile yükseltirseniz ücretsiz Windows 10 edinmiş olursunuz. Yasal bir yöntemdir.
Harika ! Umarım çalışır yaa. 6 ay önce araştırdığımda ''ücretsiz Windows 10 yükseltmesi en son 2016'da olmaktaydı'' gibi bir şey yazıyordu. Hemen deneyeyim çok teşekkürler
Lütfen bir moderatör konunun kategorisini ''soru'' olarak değiştirip arkadaşın cevabını en iyi cevap yapabilir mi? Sayesinde hem ücretsiz hem de zahmetsiz Windows 10 sahibi oldum. Herhangi bir moderatör etiketleyin lütfen

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı