Win 10 kurulu laptopumda Wi-Fi özelliği yok oldu

kıreyzi_boy_01

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç gündür internette dolaşırken bilgisayar önce modemle bağlantısını kesiyor sonra Wi-Fi özelliği gidiyor ve fotiğraftaki gibi sadece kablolu bağlantı yapılabiliyor hale geliyordu. İnternette bununla ilgili yazılan komutları denedim fayda etmedi. Telefonuma Wi-Fi kartının en son sürücüsünü yükleyip bilgisayarımda kurdum fayda etmedi. Ve bu durum sürekli değil bir yarım saat oluyor sonra geri internet geliyor. Ama geldimi bazen 2 saat bazen 2 dakikada yine aynı sorun meydana geliyor. Aygıt sürücüsünde de Wi-Fi kartım bazen gözükmüyor bazen de üstünde ünlem oluyor. Hiç cözümü yok mudur acep? Şu ortamda bilgisayarcıma da gitmek istemiyorum çok uzak.

Not: Aygıt yöneticisinde üstünde ünlem varken tıklayınca hata kod 10 alıyorum.

Dosya Ekleri

• 15889569923686158179933756466354.jpg
    15889569923686158179933756466354.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 50
Arkadaşlar Driver'ını bugün Realtek markasının sitesinden yükledim. BIOS'u da bugün güncelledim ki zaten 2 3 saattir vardı internet şimdi yine Wi-Fi kartı aygıt yöneticisinde yok.

Ya ağ kartı ya da laptopun anakartında bir arıza olabilir. Ağ kartı modeli neydi? Bir de BIOS güncel mi?

Abi ağ kartı Realtek RTL8723BE ama ben Realtek sitesinden yazılımı indirip kurdum. Hem kurulum sihirbazı ile hem de aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelleştir deyip.
Intel'den güncellemeyi denediniz mi?
Intel'den neyi güncelleyeceğim?

Abi ağ kartı Realtek RTL8723BE ama ben Realtek sitesinden yazılımı indirip kurdum. Hem kurulum sihirbazı ile hem de aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelleştir deyip.

Intel'den neyi güncelleyeceğim?
İşlemci driverlerinizi güncelleştirin ne alaka demeyin. Dolby audio çalışmıyordu işlemci driverimi güncelleştirdim sorun çözüldü.

İşlemci driverlerinizi güncelleştirin ne alaka demeyin. Dolby Audio çalışmıyordu işlemci Driver'imi güncelleştirdim sorun çözüldü.

Çalışmıyor dersek yalan olur açıkçası bazen gidiyor bazen geliyor yani sorunsuz çalıştığı da oluyor. Driver sorunu olsa problem sürekli olmaz mı?
Yine de tavsiyenizi deneyeceğim teşekkürler.
Ayrıca BIOS'um güncel değil ama güncelleyemiyorum düşük batarya uyarısı veriyor çünkü laptopun pili bozuk bunun bir çözümü yok mu hiç güncelleyemiyecek miyim BIOS'u.
Ya ağ kartı ya da laptopun anakartında bir arıza olabilir. Ağ kartı modeli neydi? Bir de BIOS güncel mi?

Abi batarya ölü olduğuviçin düşük pil uyarısı veriyorbve ne Windows'dan ne de Boot menüsünden güncelleyemiyorum. Batarya olmadan güncellemenin yolu yok mu?

Geri
Yukarı