Win 10'a geçtikten sonra CS:GO düşük FPS

dpcapone

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar, öncelikle ben hem forum konularında hem de teknoloji konularında çok cahil biriyim. Dolayısıyla sürçü lisan edersem affola. Bu konularda belki de yüzlerce başlık olduğunun farkındayım ve hepsinde denilenleri yaptım sonuç değişmiyor hatta daha kötü olduğu oluyor. İşin kötüsü bu oyunu ileri seviye oynuyorum ve formatlamadan Win10 geçmeden evvel aldığım 250 FPS'i özler oldum.

Çünkü şu an çatışma esnasında veya molotofların içersinde 80'e vesaire düşen bir oyun ve sürekli takılmalar var. Ne yapacağım bilmiyorum. Uyumluluk gider deseniz yaptım ayarlar zaten düşükte 4:3 1280 oynuyorum.

Sistemim i5 6500 ve ekran kartım 1050 Ti. Ne yapmam gerekir bilen birileri bir şey desin Allah aşkına çünkü üç günde Faceit'te 10 Level'dan 7 Level'a düştüm. Yeni PC alacak kadar param yok fakat tamirat yaptırabilirim. Eksik, yanlış nerede bulalım ne olursunuz. İstediğiniz her bilgiyi siz yönlendirdiğiniz takdirde atarım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Grafik detaylarını en düşüğe çek.
2- MSAA ayarı kapalı olsun.
3- Shader detayı kapalı olsun.
4- Çoklu CPU kullanımı açık.
5- Oyundaki ısı değerlerin nasıl?
6- Elindeki işlemci güçlü, kart yeterli.
7- NVIDIA denetim masası üzerinden, oyun içi tüm ayarlarını yüksek performans yap.
8- RAM'ler en yüksek MHz değerinde olsun. BIOS üzerinden yapabilirsin.
9- CS:GO güncellemeleri çok problem olmaya başladı. Twitter üzerinden bu konuyla ilgili çalışmaların olduğunu açıkladılar.
10- Tüm bu ayarlara rağmen sorun devam ederse, UEFI temiz kurulum yapmanı öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1- Grafik detaylarını en düşüğe çek.
2- MSAA ayarı kapalı olsun.
3- Shader detayı kapalı olsun.
4- Çoklu CPU kullanımı açık.
5- Oyundaki ısı değerlerin nasıl?
6- Elindeki işlemci güçlü, kart yeterli.
7- NVIDIA denetim masası üzerinden, oyun içi tüm ayarlarını yüksek performans yap.
8- RAM'ler en yüksek MHz değerinde olsun. BIOS üzerinden yapabilirsin.
9- CS:GO güncellemeleri çok problem olmaya başladı. Twitter üzerinden bu konuyla ilgili çalışmaların olduğunu açıkladılar.
10- Tüm bu ayarlara rağmen sorun devam ederse, UEFI temiz kurulum yapmanı öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam cevabınıza çok teşekkürler de, böyle bir konu başlığı açan biri olarak bunların hepsini tabii ki yaptım zaten ayarların hepsi en düşükte. Burada başka saçma bir konu var 8.1 vardı bende Windows ve gayet oynatıyormuş. Windows 10'a bilgisayarcı eliyle formatla geçti ve ondan sonra bu problem oldu. Mermiler katiyen gitmiyor.
Arkadaş günceldir. Lütfen yardımınızı esirgemeyin.
Günceldir lütfen yardımcı olun.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı