Win 8.1 e Sahip Acer Aspire V3-772G Dizüstü Bilgisayarda %100 Disk Kullanımı

Halim-Kaan

Hectopat
Daha fazla  
Forumda bu konu ile ilgili bana yararlı olacak bilgi bulamadığım için yeni konu açtım.(mevcut konulardaki yöntemler fayda etmedi.)
Merhaba arkadaşlar bilgisayarım Acer Aspire v3-772G model. Mevcut özellikleri ise şu şekilde;
i5-4200M 2.5-3.1 GHz İşlemci
4 gb Nvdia GT 750 M Ekran Kartı
12 gb DDR3 Ram
1000 Gb Hdd
Belirteyim sistemim olaylar yaşandığında tam olarak günceldi ,steam ve cs go haricinde hiç bir şey yüklü değildi. Bilgisayarım 2 gün öncesine kadar gayet güzel çalışırken aniden fanda bir artış ve performansta düşüş fark ettim. Nedenini araştırdığımda ise disk kullanımının sabit olarak %100 olduğunu gördüm. İnternette yaptığım araştırmalar sonucu gördüğüm tüm çözüm yöntemlerini denedim ama fayda sağlamadı. Ardından recovery işlemi yaptım lakin sorunum çözülmedi. Şu an sistem fabrika ayarlarında ve en ufak güncelleme yapmadım. Çözümü bilen arkadaşların beni yönlendirmesini rica ediyorum.
Hd Tune 5.5 ile yaptığım testin sonucu;
11164693_978700578830138_7661011344243327853_o.jpg

Bu ise disk kullanımın gösteren görsel;

11164693_978700578830138_7661011344243327853_o.jpg

Not: Bilgisayar boşta iken %70 lerde ancak sadece google chorme açtığımda ise bile min %90 larda dolaşıyor.

Merhaba, resimde paylaştığım adımı uygularsan sorunun çözülür diye düşünüyorum eğer yapmadıysanız uygulayın lütfen, 2 gün öncesine kadar düzgün çalışıyordu demişsiniz kurduğunuz program vs. bunun sebebi olabilir.

ws.jpg

Ek olarak , Hizmet ana bilgisayar yerel sistem içeriğini görebilirmiyim?

Son düzenleme:
Merhaba,bir program kurmadım aniden bu hale geldi. Fakat Windows update otomatik güncellemedeydi,belki ondan kaynaklı bir indirme işlemi olabilir. Şu an recovery yaptığım gibi duruyor ama sorun yine var. İnternette belli başlı yöntemler gördüm ve sizin önerdiğiniz yöntemde bunun içindeydi,uyguladığımda etkisini göremedim malesef. Şu an @Silinen üye arkadaşın dediği işlemi yapmaktayım. Bitince resmini ekleyeceğim.
@Uğur Öztürk Hizmet ana bilgisayar yerel sistem içeriğine nasıl ulaşabilirim? Öğrendiğim an size iletebilirim

Son düzenleme:
Buyrun;
images.jpg
Yazma değerinin system için bir ara 800 lere çıktığını gördüm ama yakalayamadım maalesef,genelde bu şekilde.

Mbamservice.exe nedir tam olarak, sistemin okadar yüksek çalışmaması lazım. Firewallı devre dışı bırakmayı denermisin? Sorun devam eder ise bilgisayarı güvenli modda açıp değerleri kontrol edelim.

Güvenlik durumunu kapamış bulunmaktayım. Mbamservice.exe ise Malwarebytes Anti-Malware e ait. Fakat belirteyim onu yüklemeden öncede bu olay vardı. Sabah yaptığım recovery nin ardından steam,cs go,Hd Tune ve Malwarebytes Anti-Malware yükledim ve başka asla bir şey ellemedim. Otomatik güncellemeyi direk kapadım ve kendim sadece ekran kartımı güncelledim. Firewall ı kapadım ve sorun devam etmekte. Şu an ki görüntüm;
images.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı