Win10 Açılışta Kasma Sorunu

Bİlgisayarım Windows 10 64 Bit. Sistemim gayet güçlü o kısımda sorun yok. Açılış süresinde de sorun yok ama bazen bilgisayarı açtığımda, sistem genelinde kasma oluyor(Fare imleci, klasörlerin açılması vs. ). Yani oyunlarda FPS düşüşü yaşıyormuşum gibi bir tablo oluşuyor. Tekrardan yeniden başlat dediğimde ise sorun düzeliyor. Virüs bulaştığını sanmıyorum. Bir fikri veya çözümü olan varsa beklerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 hızlı başlat'ı kapatıp bir de öyle deneyin. Komut İstemcisini yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki kodu girin
Hızlı başlat kapatmak:
Kod:
powercfg.exe /hibernate off
Hızlı başlat açmak:
Kod:
powercfg.exe /hibernate on
Son olarak bilgisayarı yeniden başlatın.

Not: Sisteminiz güçlü olduğu için hızlı başlatı kapatmak açılış hızınızı fazla etkilemeyecektir. Stabilite artacaktır ayrıca ssd ömrü artacak ve bir miktar yer açılacaktır.

SSD modeli nedir? BIOS güncelliğini ve BIOS ayarlarını doğru şekilde kontrol edin. SSD için FW güncellemesi yapıp son durumu bildirin.
TOSHİBA TR150, yazılımı güncel gözüküyor.

Adsız.png

Biraz düşüklük var SSD'de. Ayrıca sitemde otomatik sürücü bulucu, veya korsan bir araç kullanıldı mı?
Evet, sistemde ''Driver Easy'' programını kullanıyorum. Korsan olarak da illa ki birkaç program kullanıldı diyebilirim crack yöntemiyle. Malwarebytes ile sistemi temizledim çok önceden. SSD de nereden baksak 4 yıllık, okuma yazma değerlerini aşağıya ekledim.
Adsız.png

Yeni konular

Geri
Yukarı