Win10 Kuranlara ve Kuracaklara Tavsiyeler

ShiftDelete

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Win10 kuranların çoğu sorunları dile getiriyor. Yüksek disk,ram,cpu kullanımı, yavaşlamalar, donmalar, geç açılma-kapanma, vs. vs. Bende dahildi. Bende sorunların hepsi düzeldi. Sizlere tavsiyem önce MediaCreatinTool ile dosyaları, uygulamaları vs. koru şeklinde yükseltin. Ben bunu lisans olayı garanti olsun diye yaptım. Daha sonra Win10 u yine MediaCreatinTool ile ISO olarak indirip 4 gb bir flashbeleğe yazın. Bunun için Microsoft'un Windows USB/DVD Download Tool - Home programı kullanabilirsiniz. Daha sonra USB takın ve Ayarlar>Güncelleştirme güvenlik>Kurtarma kısmında Gelişmiş başlangıç ile başlatın veya BIOS dan da yapabilirsiniz başlatma olayını. Detayına girmiyorum bilen zaten BIOS dan yapar direk. USB ile başlattıktan sonra yükleme ekranında C ve D diskler karşımıza çıkacak. Ben programları C ye, oyunlar resim müzik vs. D olduğu için C yi tamamen sildim ve Win 10 u C ye tekrar sıfırdan kurdum. Birkaç kez reset attıktan sonra yüklendi. yüklendikten sonra Disk Birleştiriciyi açıp kesinlikle C yi ve D'yi taratın. Performans inanılmaz katkısı var. Şuan güncellemeleri de yaptım sorunsuz şekilde kullanıyorum. Zamanım olmadığı için fazla detaylı anlatamadım. Sorularınız olursa çekinmeyin :) Ürün anahtarı için internet bağlantısını kurun Ayarlar>Güncelleştirme ve Güvenlik>Etkinleştirme kısmından yapabilirsiniz.
NOT: Arkadaşlar bu işlerden pek anlamayanlar lütfen dediklerime hiç girişmeyin derim.

Sistem
AMD Athlon Black Edition 2.7 Ghz X2 64bit
XFX Radeon HD 5550 1gb 128 bit
2gb ram
500 gb HDD

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı