Windows 10 vs Windows 7

BurakFİDAN

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Öncelikle sistemim şu şekildedir:
  • 4 GB (1600MHz) + 2 GB (1333MHz) RAM
  • AMD R7 240
  • AMD A8 7600
Sizce oyunlarda daha fazla FPS almak için hangi işletim sistemini kullanmalıyım. Eski bilgisayarımda sistem biraz eski ve kötüydü ona Windows 10 kurmuştum ve oyunlarda 15-20 FPS kadar düşüş olmuştu hatta bazı oyunlarda 30FPS bile olabiliyordu fakat herkes Windows 10 FPS düşürmez aksine arttırabilir diyorlar. Sizce bu sistemde hangi Windows'u kullanmalıyım. Seri cevap alabilirsem sevinirim, birazdan başlatacağım çünkü. Hafta sonu evde olmayacağım ve geldiğimde uğraşmak istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Win 8.1. Windows 10, arkaplan uygulamaları çok fazla olduğu için 4+2 GB RAM ile oyunlar ne kadar drop'suz geçer bilemem. +4GB 1600 MHz RAM alınız, 4x2 GB 1600 MHz ile Dual Channel olarak tam performansta kullanırsınız.

Aslına bakarsanız bende win 7 den yanayım fakat hem win 7 artık güncelleştirme almayacağı için açıkcası kulanmak istemiyorum hem de ben biraz tasarıma önem veriyorum win 10'un minimalist sade tasarımı göze çok hoş geliyor ve win 10 yapmak istiyorum. Win 7 ile Win 10 arasındaki performan düşüşü çok fazla mı? Eğer çok fazla değilse win 10'u tercih edeceğim.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı