Win8 Format sonrası güncelleme ve CPU sorunları

Grossy

Decapat
Merhabalar. Bilgisayarimi 1 hafta önce formatladım fakat ne olduğunu anlayamadığım hatalarla karsılaştım.
  1. Guncellemeler denetlenmiyor ve bulunmuyor.
  2. Mağaza yükleme yapmıyor.
  3. Bilinmeyen yayımcılardan uygulamaları açarken bellek hatası veriyor.
  4. Boştayken aniden %60 cpu kullanimı
Hepsinin ortak bir sebebi olduğunu düsünüyorum ama emin değilim. Acil cözmem gerek.

Format atarken genelde diske sağ tıklayıp sil diyorlar sonra üstüne kuruyorlar. Bu yanlıştır. Önce biçimlendireceksin, sonra yeni tıklayacaksın sisteme 100mb kadar alan ayıracak. Bu şekilde temiz kurulumu gerçekleştireceksin.

Format atarken genelde diske sağ tıklayıp sil diyorlar sonra üstüne kuruyorlar. Bu yanlıştır. Önce biçimlendireceksin, sonra yeni tıklayacaksın sisteme 100mb kadar alan ayıracak. Bu şekilde temiz kurulumu gerçekleştireceksin.
Ben direkt win 8.1 kurtarma yerinden sıfırladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hizmetlerden Windows search kapatabilirsin öncelikle. Güncellemeler denetleniyorda %50 ye kilitledi benim masaüstünü, laptop ise %25 idi. Masaüstü şu an W7 ama laptopta şu videodaki ikinci yöntemi bir deneyeceğim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı