Windos 10'u SSD'ye Kurmak

mikroays12

Hectopat
Daha fazla  
Recep abimizin dedigi gibi Windowsu USB'ye kurmaya calistim. Windowsun kendi sitesinden kurmaya basladim ama rufus kullanmadan direk USB'ye kurdu. UEFI olarak mu kuruyor microsoft? HDD'ye kurdum ve laptopa SSD alıp windowsu SSD'ye kurmak istiyorum. Nasil yapabilirim? Ve HDD icindeki oyunlar windowsu SSD'ye kurarken gider mi? Yeniden yuklemem mi gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum rehberini yeniden gözden geçirmenizde fayda var. Öncelikle elinizde .iso uzantılı bir Win10 dosyası olması gerekli. Temin ettikten sonra Rufus yardımıyla usbye kopyalamanız gerekiyor. Yapılan işlem kurulum değil boot edilebilir bir modda kopyalama. Eğer sisteminize bir SSD takarsanız ikinci bir disk olarak gözükür. Bios ayarlarından SSD yi en başa alarak kurulum yapınız. Sistem SSD ye kurulacak ve eski HDD niz korunacaktır. Yani eğer windows yüklemesi sırasında siz hdd nize müdahale etmezseniz verileriniz korunur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı