Windows 10'u SSD'ye kurmak

Evansel

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. İşletim sistemim windows 10. Windows 7 den yükseltmiştim orjinal. SSD alıcam ertesi gün ve PC'ye format atıp Windows'u SSD'ye kurmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 uefi kurulum rehberini incele bütün soruların orada var. SSD yi samsung alacaksan kutu içinden çıkan program ile hdd den ssd klonlama yapabilirsin. Yani format atmana gerek kalmaz.

Windows 10 uefi kurulum rehberini incele bütün soruların orada var. SSD yi samsung alacaksan kutu içinden çıkan program ile hdd den ssd klonlama yapabilirsin. Yani format atmana gerek kalmaz.
Pc ye zaten format atıcam aşırı bi ram kullanımı var. Formatı atarken windowsuda hdd ye değilde ssd ye kurmak istiyorum. Klonlamak değil. 1 gün ceza yedim o yüzden farklı hesaptan yazıyorum şimdi

Format gerekmeden Casper yazılımı ile diski SSD'ye klonlayabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Pc ye zaten format atıcam aşırı bi ram kullanımı var. Formatı atarken windowsuda hdd ye değilde ssd ye kurmak istiyorum. Klonlamak değil. 1 gün ceza yedim o yüzden farklı hesaptan yazıyorum şimdi

Geçmiş olsun ancak geçici çözümün olan 2. üyelik daha büyük cezaların sebebi. Windows 10 ana başlığı altında en üstteki konu olan Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum konusuna bakarak sorunsuz şekilde kurulum yapabilirsin. Gereken herşey orada mevcut.
Daha önce yükseltme yapmış olduğun için kurulum sonrası internete bağlandığında microsoft anakartını tanıyıp otomatik olarak windows 10 aktifleşecektir.
Sadece anakart değişiminde windows sistemi tanımayıp aktifleşmiyor. Diğer tüm bileşenleri değiştirebilirsin.

Ben de windows 8.1 den 10a yükselttim ancak temiz kurulum yapmaya üşeniyorum. Şimdilik sistemimden de memnun olduğumdan dolayı temiz formata gerek duymuyorum. 9 tane oyun var onlar nasıl kurulur tekrar diye üşeniyorum. Oyunlar 25gb ile 60gb arasında değişiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı