Windows 10'u ayarlardan formatlayarak yeni bir SSD'ye kurmak

mokimano

Kilopat
Herkese merhaba. Yeni bir SSD aldım ve Windows'u oraya taşımak istiyordum fakat bununla uğraşmak yerine önemli programlarımı ve arşivlerimi yedekleyip direkt Windows'u baştan yeni SSD'ye kurmak daha mantıklı olur diye düşündüm. Bunun için USB bellek kullanmadan Windows 10'un kendi ayarlarından formatlayıp SSD'ye kurabilir miyim? Kısacası önemli dosyalarımı yedekleyip baştan format atmak istiyorum ve Windows'u SSD'ye kurmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem lazım en sağlıklı sonuç için? ( orijinal Windows 10 Home'a sahibim, USB belleğimde mevcut ).

Son düzenleyen: Moderatör:
USB bellek kullanmadan Windows'u farklı bir diske kuramazsınız. Ayarlardaki sıfırla seçeneği aynı disk üzerinde Windows'u sıfırlar.

Önemli dosyalarınızı kaydedip, Technopat'ın rehberi ile USB üzerinden yeni SSD diskinize Windows kurabilirsiniz.

USB bellek kullanmadan Windows'u farklı bir diske kuramazsınız. Ayarlardaki sıfırla seçeneği aynı disk üzerinde Windows'u sıfırlar.

Önemli dosyalarınızı kaydedip, Technopat'ın rehberi ile USB üzerinden yeni SSD diskinize Windows kurabilirsiniz.
Tamamdır teşekkür ederim.

Windows 10 orijinal sürümüm var kutusundan USB taktım görüntü bu. Yani sanırım RUFUS ya da .ISO dosyalarına ihtiyacım yok. İstediğim diske bu setuptan kurabilir miyim?

Dosya Ekleri

• hıpre.JPG
    hıpre.JPG
    34,2 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı