Windows 0 sürücüsünün 1 bölümüne yüklenemiyor

SirAhmetKoc

Hectopat
Yer
Tokat
Kardeşim bilgisayarına format atmak istemiş ve USB belleğe Windows 10 kurulumu yükleyip UEFI kuruluma başlamış. Bilmeden 931.5 GB kapasiteli dahili harddisk hariç tüm sürücüleri gereksizdir diye silmiş. Şu anda "Windows 0 sürücüsünün 1 bölümüne yüklenemiyor." hatası alıyorum. Kurulumda(fotoğrafını atacağım) tek sürücü gözüküyor ve ne biçimlendirme ne de yeni bölüm oluşturma yapamıyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

1531999832596726246810.jpg
15319998601981258541173.jpg
15319998743161860987731.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüyü sil deyin, ardından yeni dediğinizde (yanlış hatırlamıyorsam) 5 bölüm oluşacak. En büyük bölüme tıklayarak ileri deyin.

UEFI kurulumda Windows'un kurulacağı bölüm MBR ise GPT'ye çevirmek için önce silinmeli sonra yeniden bölüm oluşturulmalı. Direkt biçimlendir dersek yine MBR olarak kalır.

UEFI kurulumda Windows'un kurulacağı bölüm MBR ise GPT'ye çevirmek için önce silinmeli sonra yeniden bölüm oluşturulmalı. Direkt biçimlendir dersek yine MBR olarak kalır.

Biraz daha detaylı anlatabilir'misiniz.
Bu arada sildikten sonra yeni bölüm de oluşdurduk'dan sonrada biçimlendir dersek ne fark eder
Ben bütün öğrenmek istediğim bu hocam en ince en açık şekilde bunu bana anlatabilir'misin.

Tamam sonra ileri demeden önce biçimlendir dersek ne olur? Sadece C kuracağım, UEFI sistem var elimde. HDD ise 1 terabayt.
Sadece tek bir bölüm (C bölümü) oluşturmayı düşünüyorsanız sisteminizin çalışması için gerekli kurtarma ve önyükleme bölümleri oluşmayacaktır, bu da sorun yaratacaktır. Aynı şekilde oluşan bölümleri biçimlendirmek de sorun oluşturabilir.

Bölümleri oluşturduktan sonra kurulum yapacağınız bölümü biçimlendirmekten bahsediyorsanız o zaman hiçbir sorun olmaz.

Ekleme: Bu arada konu çok güzel hortlamış. :p

Sadece tek bir bölüm (C bölümü) oluşturmayı düşünüyorsanız sisteminizin çalışması için gerekli kurtarma ve önyükleme bölümleri oluşmayacaktır, bu da sorun yaratacaktır. Aynı şekilde oluşan bölümleri biçimlendirmek de sorun oluşturabilir.

Bölümleri oluşturduktan sonra kurulum yapacağınız bölümü biçimlendirmekten bahsediyorsanız o zaman hiçbir sorun olmaz.

Ekleme: Bu arada konu çok güzel hortlamış. :p

Peki efendim siz kuracağınız bölümü biçimlendirip mi yapıyorsunuz yoksa silip mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı