Windows 0 sürücüsünün 2 bölümüne yüklenemiyor hatası

Venocom

Kilopat
Yerel Disk C'yi biçimlendirip format atacağım fakat "Windows 0 sürücüsünün 2 bölümüne yüklenemiyor" üstüne tıklayınca ise "Windows bu diskte yüklenemez. Seçilen diskte MBR bölüm tablosu var. EFI sistemlerde, Windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir" diyor. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows yükle aşamasında;
Shift F10 bas.
DİSKPART yazıp entere bas.
list yazıp entere bas.
Sonra hangi diske yükleyeceksen rakamı ona göre yaz 0'a kuracağını varsayıyorum.
select disk 0 entere bas.
clean entere bas.
Sorunun çözülmüş olacak.
NOT: Her şey silinecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu komut çalışmaz...

Diskteki bütün bölümleri silip yeni bölümler oluşturacaksınız. Silinmezse Diskpart ile silebilirsiniz:

Diskimi silmek istemiyorum çünkü her şeyim D diskinde. Daha önce format attığımda böyle bir şey yoktu. Bunun yerine başka bir W10 sürümü indirip yapsam olur mu? En son indirdiğini bulamıyorum şu an.
Yok mu bunun Yerel Disk D'yi silmeden yapmanın yolu. Diskte bir sürü oyun var onları ben tekrardan indirmek falan çok uğraştırır. Daha biçimlendirme yapmadım. Yerel Disk C'yi biçimlendirsem sadece olmaz mı ?

Son düzenleme:
Kurulum ekranında diskin tüm bölümlerini silerek bu hatayı geçebilirsiniz. Ya da diski farklı bir bilgisayara takıp disk yönetim programlarıyla GPT'ye çevirin. Ben MiniTool Partition Wizard kullanarak çeviriyorum.

Son düzenleme:
Kurulum ekranında diskin bölümlerini silerek bu hatayı geçebilirsiniz. Ya da diski farklı bir bilgisayara takıp disk yönetim programlarıyla GPT'ye çevirin. Ben MiniTool Partition Wizard kullanarak çeviriyorum.
Anlamadım şimdi sadece C sürücüsünü silsem D'yi ellemeden sonra C sürücüsü yeni oluşturup yapabilir miyim? Programı tam anlamadım.

Diski tamamen sileceksiniz ya da GPT'ye çevireceksiniz bundan başka yolu yok. Kurulum aracı diski sildiğinizde otomatik olarak GPT'ye çeviriyor, böyle yaparsanız programa gerek yok. Eğer disk bölümlerini silmeden yapmak istiyorsanız; farklı bir bilgisayara takıp programla bölümleme stilini GPT'ye çevireceksiniz bu kadar.

Son düzenleme:
Diski tamamen sileceksiniz ya da GPT'ye çevireceksiniz bundan başka yolu yok. Kurulum aracı diski sildiğinizde otomatik olarak GPT'ye çeviriyor böyle yaparsanız programa gerek yok. Eğer disk bölümlerini silmeden yapmak istiyorsanız farklı bir bilgisayara takıp programla bölümleme stilini GPT'ye çevireceksiniz bu kadar.
Daha önce format attığımda böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Tabii o zaman anakartım farklıydı o yüzden olabilir mi ?

UEFI olarak kurulum yaptığınızda diskin GPT formatında olması gerekiyor yeni nesil bir bilgisayara kuruyorsanız ilk defa görmüş olabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı