Windows 10 0x00000f hatası

YaVuZ kUdReT61

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize merhaba arkadaşlar. Bilmiyorum ama bana acil destek gerekiyor. Çok büyük bir olay ve korkuyorum.

Windows 10 Pro.
Valorant diye bir oyun nedeniyle hatayı düzeltmeye çalışırken Windows bozuldu.
Ve bilgisayar maalesef 4G açılmadı. Mavi ekran da 0x00000f hatası veriyordu sadece güvenli mod ile açabiliyordum.
Birkaç arkadaştan akıl aldıktan sonra güvenli mod ile bilgisayarı sıfırlamaya çalışırken maalesef yapmadı ama bende başka bir mod ile deneyeyim dedim.
Bilgisayarı kapattım ve hemen açtım bilgisayar şu an açıldığı sürede her şey yerine geldi hiçbir sıkıntı yokmuş gibi.
Anlamadıysanız şöyle destek anlatım yapayım.
=Ekran kartı yoktu takılı ama görmüyordu.
=İşlemci GHz ayarları bozuktu ve birkaç GHz ve sanallaştırma ayarları devre dısı idi.
=RAM'imin %40'ı yoktu.
Şimdi bilgisayarı yeniden açtığımda yani kapatıp açtığım süre içerisinde bunlar yerine geldi ve hiçbir sorun yokmuş gibi düzeldi.
Sorduğum soru ise nasıl böyle oldu ve eğer bilgisayarı kapatırsam her şey gider mi?
Tekrar o hatayı verebilir mi?

Aklımdaki fikir( = Windows yeni güncellemeri var tabii ki de yeni güncellemeler sorunları giderecektir. Ben de diyorum ki yaparsam bu sorun kökünden hal olur mu?

Sanmıyorum, fakat bilgisayar şu anda sıkıntısız çalışıyorsa olay görüntüleyicisinde şu anda çalıştığı zaman aralığında 0x00000f hatasına ilişkin hatanın olup olmadığını kontrol edin, CMD'yi yönetici olarak açıp chkdsk /f, sfc /scannow yapmayı unutmayın.

Chkdsk /f, sfc /scannow bunu mu yazam CMD'ye

CMD'ye sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırıp komutları tek tek yazınız. Alttaki gibi olması lazım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    4,9 KB · Görüntüleme: 23

Geri
Yukarı