Windows 10 0xc000000f hatası

Redstar

Femtopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün evimde bulunan Toshiba Satellite C55 marka modelli laptopum bir süredir Power tuşundan sonra açılmamak için çok direniyordu ve sürekli donuyordu. Birkaç saat önce format atmaya başladım ve CD ROM olmadığı için flashtan format a başladım. Veri almak istemediğim için her şeyi sildim ve sildikten sonra yeni bir bölüm oluşturamadık veya mevcut bir yeri bulamadık hatasını aldım. Sonrasında yine bu site de bulduğum.
Diskpart.
List disk.
Select disk 0 (harddiskinizde kaç bölüm varsa Partition numarasını seçip tek tek silin)
Clean.
Create Partition primary.
Active.
Format fs=NTFS quick.
Assign.
Exit.

Bu işlemle devam ettim ancak orada şöyle bir hata yaptım. Format fs=NTFS yazdım ama quick yazmayı unuttum ve o şekilde başladı. 15-20 dk kadar beklediktens onra hala yüzde 16'da takılı olduğunu görüp donduğunu düşündüm ve kapatıp açtım. Kapatıp açtıktan sonra mavi ekranlı olan hatayı aldım ve şu an da o sayfadan ileri gidemiyorum sayfa da ya da BIOS'ta hiçbir tuş işe yaramıyor şu an sadece bilgisayarı açıp kapatabiliyorum ve başka hiçbir işlem yapamıyorum. Bu konu da yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aynı sorunu ben de yaşamıştım delirmiştim hatta da düzgün temiz format atarsan düzeliyor o diskindeki her şeyi sil temizden kurulum yap.

Şuan da hiç bir şekilde ilerleme sağlayamıyorum. UEFI bellenim için esc basın diyor oradan da bios a atıyor beni. Ssd ve hdd yi en başta komple sildim şuan hiç bir şey yüklü değil.

Kardesim biostan boot priorityyi usbye getir,ordan tekrardan format denerken her seyi sil verileri temizden yap,ayni hatayi ben de 182771 kere falan almistim ama hata ediyormusum silmemisim verileri en guncel surumle yapicaksin olmasi lazim.

Usb' i üste getirmeden zaten başlamaz ki formata. Evet her şeyi ilk başta sildim şuan ssd+hdd bomboş hiç bir şey yok içinde. Dediğim gibi şuan da Mavi ekran ya da Bios harici bir yere giremiyorum. Format yani ön yükleme kısmına giremiyorum.

Anladım hocam. Evet zaten first olarak usbyi format atmadan önce yapmıştım. Dediğin gibi bütün verileri de en başta sildim ama aynı hala. Başka önerebileceğin bir şey var mı acaba ?

Usta her şeyi eksiksiz yaparsan sorun yok.Aynı hatayı ben de saatler yapmıştım dedim ne oluyor kafayi yiyecektim silmiyormuşum ama baktım videodaki şeyleri yapmıyormuşum.

Geri
Yukarı