Windows 10 0xc000000f Hatası

EfoWars

Hectopat
Yer
İstanbul, Türkiye
Ben uzun zamandır (4 yıl) Windows 10 kullanıcısıyım. Belirli bir dosyama ulaşamadığım için, o ulaşamadığım dosyanın sahibini kendi üzerime yapıp tüm yetkileri verdim. Ancak eskiden dosyamı kişisel yaptığımdan dolayı ve bu sebeple kullanıcının başka bir kişi olduğunu söyledi ve ben tekrardan bütün çabalarıma rağmen dosyamı açamadım. Uzun araştırmalar sonucu kendimi admin yapmak için bütün yolları denedim. "Peki admin olabildin mi?" diye sorarsanız, evet admin olabildim ancak yine aynı bildirimi verdi. Ben de tabi içimden kaynar sular dökülüyormuş gibi hissediyordum. Daha fazla zaman ayırarak araştırdım, çok araştırdım! Ama yine başaramadım. Ben de yerimde oturup bekleyemezdim. Windows 10'un derinliklerine doğru bir yolculuğa çıktım ve administrator'ü ve system'i adminlikten çıkardım. Tabi her şey olacak gibi hissettim. Ancak yine hem başaramadım hemde başlıkta gördüğünüz üzere Windows 10 0xc000000f hatasını verdi. Devam et'e tıklasaydım belki de tüm anılarım yani kısacası her şeyim, bütün hayatım tek bir tuş ile silinecekti! Ben de hemen Bilgisayarımın fişini çektim ve şimdi ne yapacağımı bilemeden tırnaklarımı yiyip 2 haftadır bir çözüm arıyorum. İnternette bulduğum programlar hepsini kurtarmıyor veya neredeyse hepsini kurtarabilmek için satın almak gerekiyor. Sizce içindeki verilerimi (400-600GB arası boyutta) nasıl kurtarabilirim. Sizin bir çözümünüz var mı?

Not: Hikaye gibi anlatmışım😅
Not2: Bilgisayarım toplamadır ve bu yüzden markalara göre çözümleri yapamayacağım galiba..

IMG_20191223_184053.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Şıklar yetersiz. Ben oraya bir bardak soğuk su seçeneğini eklerdim.

Ancak eskiden dosyamı kişisel yaptığımdan dolayı ve bu sebeple kullanıcının başka bir kişi olduğunu söyledi ve ben tekrardan bütün çabalarıma rağmen dosyamı açamadım.
Ne yaptığınızı kendiniz de bilmiyorsunuz sanırım. Ama ben çok iyi bir tahmin yürüteyim: Veriyi korumak için içeriği şifrele dediniz:

1579013945741.png

Bu da EFS'yi devreye soktu. Format atmasaydınız EFS anahtarınıza ulaşırdınız ama sanırım üstüne bir de format attınız.

Bu durumda diskte tarama yapıp şansınız varsa EFS anahtarına ulaşırsınız. Yoksa kesbişolsun. Bir daha bilmediğiniz şifreleme yöntemlerini kullanmazsınız.

Sorun yaşadığım Windows'un yüklü olduğu HDD'yi başka bir Win. 10 bilgisayara bağladım ancak HDD'ye tıkladığımda açmıyor açsa dahi içi boş gözüküyor. (Normalde içi boş değil)
Bu iş için de Restorer Ultimate kullanabilirsiniz.

Şıklar yetersiz. Ben oraya bir bardak soğuk su seçeneğini eklerdim.

Ne yaptığınızı kendiniz de bilmiyorsunuz sanırım. Ama ben çok iyi bir tahmin yürüteyim: Veriyi korumak için içeriği şifrele dediniz:

Eki Görüntüle 486483

Bu da EFS'yi devreye soktu. Format atmasaydınız EFS anahtarınıza ulaşırdınız ama sanırım üstüne bir de format attınız.

Bu durumda diskte tarama yapıp şansınız varsa EFS anahtarına ulaşırsınız. Yoksa kesbişolsun. Bir daha bilmediğiniz şifreleme yöntemlerini kullanmazsınız.

Bu iş için de Restorer Ultimate kullanabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim. Önerdiğiniz programı müsait olduğum bir zaman da deneyeceğim. Bu arada format atmadım ne olur ne olmaz diye.
Bu arada yanıt veremediğim için üzgünüm ve sorun hala çözülebilmiş değil😐

Son düzenleme:

Geri
Yukarı