Windows 10 %100 Disk Kullanımından Dolayı İşletim Sistemi Değiştirilmeli mi?

Woex

Hectopat
İlk çıktığı zamanlar eski laptobumu Win 10 yapmıştım fakat disk kullanımı %100 oluyordu sürekli oyun oynayamıyordum şimdi ise Win7'den Win 8.1'e geçmeli miyim? Yoksa şimdiki Win 10'un stabil sürümlerini denemeli miyim?
Sistem özellikleri:
  • NVIDIA GT 540M
  • i5 2.5GHz
  • 8 GB RAM
  • 500GB Harddisk

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk çıktığı zamanlar eski laptobumu Win 10 yapmıştım fakat disk kullanımı %100 oluyordu sürekli oyun oynayamıyordum şimdi ise Win7'den Win 8.1'e geçmeli miyim? Yoksa şimdiki Win 10'un stabil sürümlerini denemeli miyim?
Sistem özellikleri:
  • NVIDIA GT 540M
  • i5 2.5GHz
  • 8 GB RAM
  • 500GB Harddisk
En stabili Windows 7 Home Premium olacaktır. SSD almadıysan disk yine yüzde 100 olacaktır birçok zamanda.(W10da)

W10'da kalmanızı öneririm. Windows 7 desteği kesildi. Ayrıca W10'da %100 disk kullanımını biraz internette araştırırsan hafifletebiliyorsun. En azından SSD alana dek. Ama W7 geçmenizi önermiyorum.

W10'da kalmanızı öneririm. Windows 7 desteği kesildi. Ayrıca W10'da %100 disk kullanımını biraz internette araştırırsan hafifletebiliyorsun. En azından SSD alana dek. Ama W7 geçmenizi önermiyorum.
7 desteği kesilmedi. Hatta 7 için Chromium tabanlı edge yüklenebiliyor. Eski bir bilgisayar ve sık sık CPU ve disk kullanımı yüzde 100 olacak 10da. 1.5-2 sene daha ömrü var 7nin

win 8.1'e geçsem nolacak disk kullanımı yine %100 olurmu? yoksa win7'de ki gibi stabil mi kalacak
10a göre daha stabil. Ama 7ye göre orta şeker. Windows 7 Home Premium öneririm.

Windows 7 Ultimate kullanıyorum şuan zaten 8.1'e geçersem ne kaybederim? değişiklik istiyorum biraz ama sıkıntısıda olmasın yani
8.1 10a göre daha hızlıdır. Açılış hızı 7den iyidir. Ama bence 7 Home Premium en iyisi eski bilgisayarlar için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı