Windows 10-11'in FPS farkı var mı?

Mert_o7

Centipat
Daha fazla  
RAM
4
Windows 11'e geçtim ve asla memnun değilim geri Windows 10 geçmek istiyorum ama bir FPS farkı olur mu oyunlarda? Olursa hangisi daha ağır basar? Ve nereden geçiş yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aslında oyunlarda çok az fark olur normalde ama sizin sisteminizde 4gb bellek var. Windows 11, 10a göre daha fazla bellek tüketir ve sizin oyunlarda kullanacağınız kısım azalır. Ayrıca eğer işlemciniz iyi değilse 11 kullanmanız anlamsız olur. Arayüzü çok güzel ama düşük sistemler için yapılmamış. Yani evet FPS artışı olur.

Windows 11'e geçtim ve asla memnun değilim geri Windows 10 geçmek istiyorum ama bir FPS farkı olur mu oyunlarda? Olursa hangisi daha ağır basar? Ve nereden geçiş yapabilirim?

Evet fark olur kendimden biliyorum fakat ciddi farklar değildi bunlar tabii ki Windows 11 hala kararlı bir işletim sistemi değil Windows kullanmanızı öneririm.

Evet fark olur kendimden biliyorum fakat ciddi farklar değildi bunlar tabii ki Windows 11 hala kararlı bir işletim sistemi değil Windows kullanmanızı öneririm.
Ben kullanıyorum. Gayet kararlı.

Yaklaşık 8-9 aydır windows 11 kullanıyorum oyun ve performans olarak bir eksi yanını görmedim. Cs go- BF1-Apex tarzında oyunlar oynuyorum herhangi bir problem yaşamadım şuana kadar. Mümkün olduğunca her gelen güncellemeyi gün içerisinde yapıyorum. Sadece tek önerim güncelleme alarak w11 geçmek yerine sıfırdan kurulum yapabilirsen çok daha iyi olacağını düşünüyorum, yükseltme yaptığın zaman hata alma şansın daha yüksek gibi geliyor bana.

İlk sızdı denilen ISO'dan beri W11 kullanıyorum ve AAA oyunlarda 10FPS civarı artış yakalım, FPS oyunlarında 30FPS kadar artış yakalım ancak bu sisteme göre değişiyor. Eğer sisteminiz eski ve güçsüz bir sistem ise Windows 10 daha iyi olur.

Direk Windows 10'dan yükselttiniz mi yoksa sıfır kurulum mu sağladınız? Çünkü bahsettiğimiz gibi yükseltme yaparak W11 geçenler genel olarak sorun yaşıyor maalesef ki.

Yükseltme yaptım hocam fotoğraflar ve videolar yüklenmiyordu ve videolar uygulamasından video açtığımda kasa kasa ilerliyordu video.

Eğer diskinizi ikiye bölüp d diskine dosyalarınızı yedeklerseniz ve c diskine sıfırdan kurulum sağlarsanız bence bu sorunu aşabileceğinizi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı