Windows 10 1511'e nasıl dönülür?

Deniz_Ali

Decapat
Makaleler
3
Merhabalar, yeni bir bilgisayar aldım GameGaraj'dan. Bilgisayarı aldığımdaki ilk işim Windows'u kurmak oldu ki kurmaz olaydım. Bilgisayarda Ryzen 5 3600, Palit RTX 3070 Gamerock mevcut. Ama ona Windows 10 2004 üzerinde getirdikleri bir güncellemeden sonra CS:GO'da ekran yırtılması, ara ara FPS dropların girmesi, herhangi bir Windows uygulamasını açtığımda bilgisayarın kitlenmesi gibi şeyler ortaya çıkmaya başladı. Bende bunlardan bıktım Windows 10 1511'e (ilk sürüm) dönmek istiyorum. Nasıl dönebilirim? Sadece Windows 10 1511 ISO dosyasını indirim formatlamam yeter mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer 1511 ISO'suna sahipseniz. Kurup kullanabilirsiniz.
Ancak yükleme tamamlana kadar interneti bağlamayın Windows aşırı eski sürüm olduğunu anladığı zaman kurulum sırasında en son güncellemeyi çekip kurabiliyor.

Neden 1511 sürümünü kullanmak istiyorsunuz? Windows 10'un en sıkıntılı ve berbat sürümlerinden birisi. Üstelik desteği bile yok. Temiz 20H2 kurulumu gerçekleştirin daha sağlıklı.

Hocam tavsiyem 18xx sürümünden öncesini kurmayın hem Microsoft desteği hem de bir çok program desteği yok.

Geri
Yukarı