Çözüldü Windows 10 1803 Güncelleme Sonrası Mikrofon Çalışmama Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arifozen

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5-12400F | Asus Prime H610M-E D4 | Asus RX 6650 XT ROG STRIX | Gskill 2x8 GB 3000Mhz CL16 | Kingston SNV2S 1TB | MSI MAG A550BN 550W 80 PLUS - Gametech X-Coler ARGB | Philips 242V8A |
Dürüst olmak gerekirse kulaklığımın markasını biliyorum fakat modelini bilmiyorum. Yaklaşık 4-5 ay önce BİM'e gelen PIRANHA marka kulaklığı aldım ve sorunsuz şekilde şu zamana kadar kullandım. Ayın 21'inde yaptığım Windows Update güncellemesinden sonra kulaklığın mikrofonu çalışmaz oldu. Sorun gider seçeneği ile baktığımda hiçbir sorun algılamadı aynı şekilde aygıt yöneticisinde de sorun göremedim. Fakat aygıt yöneticisinde mikrofon seçeneğinin olaylar kısmında tam da güncelleme yaptığım saat aralığında aygıt geçirildi ve aygıt yapılandırıldı (audioendpoint.inf) yazdığını gördüm. Kıssadan hisse kulaklığımın bozulduğunu düşünmüyorum, eşyalarıma iyi davranırım güncellemeden ötürü driver sorunu falan oluşmuş olabilir mi acaba? Bunu nasıl öğrenebiliriz? Ya da tamamen bozulup bozulmadığını nasıl öğrenebilirim?
  • Sistem: Windows 10 x64 bit sürüm 1803
  • RAM: 4 GB
  • CPU: Intel Quad Core 2 Q8200
  • GPU: MSI GT 710
  • Mikrofon Donanım Kimliği : MMDEVAPI\AudioEndpoints
Technopat.png

Bir arkadaşım ben de güncelleme sonrası mikrofonumu kullanamaz oldum driverlar ile çözmüştüm dedi. Manuel olarak internette kulaklığımın driverlarını nasıl bulabilirim?

Çözüm
1803 güncellemesinden sonra mikrofon çalışmamaya başladı ise; Ayarlar>Gizlilik>Mikrofon kısmında ''Uygulamaların mikrofonunuza erişmesine izin verin'' seçeneğini kontrol edin. Eğer kapalı ise açarak bu sorunu çözebilirsiniz.
Adsız.png
1803 güncellemesinden sonra mikrofon çalışmamaya başladı ise; Ayarlar>Gizlilik>Mikrofon kısmında ''Uygulamaların mikrofonunuza erişmesine izin verin'' seçeneğini kontrol edin. Eğer kapalı ise açarak bu sorunu çözebilirsiniz.
Adsız.png

Çözüm
1803 güncellemesinden sonra mikrofon çalışmamaya başladı ise; ayarlar>gizlilik>mikrofon kısmında "uygulamaların mikrofonunuza erişmesine izin verin" seçeneğini kontrol edin. Eğer kapalı ise açarak bu sorunu çözebilirsiniz. Eki Görüntüle 300575

Dostum gerçekten çok sağ ol, biliyordum güncellemeden ötürü bir şey olduğunu kullanabiliyorum mikrofonumu. Tekrardan teşekkürler iyi forumlar.

Zaten açık sorun mikrofonun kendisinde herhalde.
Dostum sorun çözüldü mikrofondan kaynaklı değil diğer arkadaşın dediği gibi gizlilik kısmından mikrofonun erişimini açmam gerekti güncellemeden sonra.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı