Windows 10 1803 Güncelleme Sonrası Realtek Ses Gelmemesi

WitchKing07

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı,Teknik Servis
Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi Windows 10 1803 toplu güncelleştirme sonrası Realtek ses yongası üzerinden ses alamıyorum.

AIDA64 Raporu

Ne ön paneldeki kulaklık girişinden ne de arkadaki jak üzerinden kulaklığıma ses gelmiyor, aynı şekilde mikrofonum da anakartın mikrofon jakına takılı ve sesimi almıyor. Realtek'in kendi sitesinden R2.82 sürücüsünü denedim fakat sonuç yine değişmedi şuan MSI-H110M PRO-VD ana kartımın 6.0.1.8412 numaralı Realtek sürücüsü yüklü bilgisayarımda aynı şekilde sorun devam ediyor.

Realtek ayarları şu şekilde;
Realtek1.PNG
Realtek2.PNG

Ayarlardan 'Mikrofon' ayarına gelip 'Uygulamaların mikrofon erişimine izin ver' seçeneğinin aktif olup olmadığını kontrol edin.

1803'ten sonra benimde başıma aynı problem geldi ve sorunu sürücüyü güncelleyerek çözdüm. Aygıt yöneticisine girip ses sürücülerini kontrol et. İlk olarak "Güncel sürücü yazılımını otomatik olarak ara" seçeneği ile sorunu çözmeye çalış. Yeni bir sürüm yoksa internet sitesinden kontrol etmelisin.
Adsız.png

1803'ten sonra benimde başıma aynı problem geldi ve sorunu sürücüyü güncelleyerek çözdüm. Aygıt yöneticisine girip ses sürücülerini kontrol et. İlk olarak "Güncel sürücü yazılımını otomatik olarak ara" seçeneği ile sorunu çözmeye çalış. Yeni bir sürüm yoksa internet sitesinden kontrol etmelisin.
Eki Görüntüle 302031
Sürücüleri güncelledim, Realtek'in sitesinde en güncel sürücü R2.82 onu yüklediğimde Realtek Ses yönetici penceresi gelmiyor, @Recep Baltaş'ın foruma eklediği sürücüyü yükledim yine sorun geçmedi, ses yok sadece parazit sesi geliyor, anakartta sorun olduğunu sanmıyorum 1 hafta önce kullanıyordum sorunsuz bir şekilde anlayamadım sorunu maalesef.

Hoparlör dışındakileri devre dışı bırakıp deneyin.

O yöntemi de denedim de olmuyor maalesef ilginiz için teşekkür ederim umarım anakartta sorun yoktu en büyük korkum o.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı