Windows 10 1803 Güncelleme Sonrası Realtek Ses Gelmemesi

Bende de aynı ana kart var güncellemeden sonra kulaklığıma dip ses gelmeye başladı.

Bilmiyorum ya bende dip ses var sadece normal sesler gelmiyor kulaklığa. Kulaklığım çalışıyor harici usb ses kartıyla deniyorum herhangi bir sorun yok ne mikrofon da ne kulaklıkta.

Ses sizin kulaklığınız dışındaki başka bir ses aygıtından geliyor olabilir mesela monitörünüzün ses çıkışından. Bu yüzden duyamıyorsunuz.

kayıttanyürüt.PNG

Bu attığınız fotoğrafta hangi bar artıyor?

Ses sizin kulaklığınız dışındaki başka bir ses aygıtından geliyor olabilir mesela monitörünüzün ses çıkışından. Bu yüzden duyamıyorsunuz.

Eki Görüntüle 302047

Bu attığınız fotoğrafta hangi bar artıyor?

Bütün ses aygıtlarını devre dışı bırakmayı zaten denedim, Realtek HD Audio 2nd output kulakık çıkışındaki bar oynuyor ama normal ses değil, ses kaydı atabilme şansım olsa sorunu anlayacaksınız, normal ses yok tiz bir ses geliyor kulaklıktan sürekli, driverı kaldırdığımda doğal olarak ses hiç gelmiyor.

a.png

Şuradaki sekmeden Realtek'e sağ tıklayıp:

Sürücüyü güncelleştir > Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara > Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver > Realtek'in üstündeki High Definition Audio Aygıtı'na tıklayıp ileri der misiniz?

Eki Görüntüle 302055

Şuradaki sekmeden Realtek'e sağ tıklayıp:

Sürücüyü güncelleştir > Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara > Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver > Realtek'in üstündeki High Definition Audio Aygıtı'na tıklayıp ileri der misiniz?

Onuda denedim ya, çeşitli sürücüler denedim sorun çözülmedi, şimdi boş harddiskime windows 7 kurup öyle deneyeceğim sorun ordada devam ediyorsa anakartın ses yongası bozulmuş demektir.
Windows 8.1 ile denedim sonuç aynı, anakartın ses yongası arızalandı muhtemelen yardımcı olan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı