Windows 10 1803 Sonrası Gözlemlerim

78501

Kilopat
Makaleler
5
Merhabalar. Geçen gün bilgisayarım arka planda güncellemeyi indirmiş ve manuel olarak ben kurmuştum. Aradan 2 gün geçti ve günlük kullanıcı gözüyle deneyimlerimi aktaracağım. Öncelikle, temiz kurulum yapmadım, yapamadım. Çünkü zamanım yok. Ve sistem 5400 RPM HDD üzerine kurulu. Yani SSD yok.
-Sistem gözle görülür şekilde hızlanmış. Açılma, kapanma daha çabuk. FPS olarak değişiklik gözlemlemedim.
-explorer.exe kaynaklı sorunların hiçbirisine rastlamadım. 2 gündür de kullanıyorum.
-Yeni tasarımsal detaylar gelmiş.
Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı2.PNG

Gördüğüm en büyük tasarımsal değişiklikler bunlar. Sistem biraz daha modern görünüme gitmiş. Ayarlar kısmı değişmiş. Başlat menüsünde herhangi bir simgeye imleci götürdüğünüzde gölge gibi şeyler çıkıyor (tam anlatamadım).
-Görev görünümü menüsü değişmiş. Fazla kullanmadığım için detaylı açıklama yapamayacağım.
-Sistem sizin oyun oynadığınız zamanları algılıyor ve size işlem merkezinden bildirim göndermiyor.

Ekran Alıntısı3.PNG

En çok işime yarayan bu oldu.

-Edge'de değişiklikler olduğu söyleniyor. Kullanmadığım için bakma gereksinimi duymadım.
Günlük kullanıcı olarak gözlemlerimi belirttim. Windows 10 1803 sorunlarının hiçbiriyle karşılaşmadım. İnşallah da karşılaşmam. Okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 SSD ile birlikte güzeldir. Millet epeyi hatalarla karşılaşmış 1803 güncellemesinden sonra ama sistem bence gayet stabil.

Windows 10 SSD ile birlikte güzeldir. Millet epeyi hatalarla karşılaşmış 1803 güncellemesinden sonra ama sistem bence gayet stabil.
SSD tabii ki istiyorum. Fakat parayı biriktiriyorum, ya kur artıyor, ya da başka isteklerim oluyor. Aklımda A-Data SU650 var aslında.

SSD tabii ki istiyorum. Fakat parayı biriktiriyorum, ya kur artıyor, ya da başka isteklerim oluyor. Aklımda A-Data SU650 var aslında.
Merhabalar.
Adata SU650'yi tavsiye ederim. Fiyat performans ürünüdür. Ayrıca 3D NAND bir ssd olduğu için bir önceki NAND ssdlere göre hem daha uzun ömürlü, hem daha hafif hemde daha az enerji tüketiyor. Şu anda 180₺ gibi bir fiyatla hepsiburada'da mevcut. Tabii kur dalgalanmalarına dikkat etmek gerek. Epey etkileniyor ssd piyasası.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı