Windows 10 1803 update kurulmalı mı?

Giray6161

Kilopat
Daha fazla  
Windows 10'a geçmeyi planlıyordum fakat birçok kişi yeni güncelleme ile sorunlar yaşamaya başlamış bu yüzden biraz tedirgin oldum. Ama dikkatimi çeken nokta gördüğüm konularda kullanılan sistemler hep laptop, masaüstü bilgisayarlarda sorun yaşayan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sürümde abartıldığı kadar sorun yok. Sistem çok fazla update aldıysa, çöp yazılımlar ile iyice şişmişse sorunlar yaşanması doğal. Ayrıca bu tarz güncellemeleri update ile değil. Temiz kurulum ile yapmak daha mantıklı.

Düşündüğünüz kadar basit ve düz mantık yürümüyor 1803 sürümünde. İşler keşke eski diğer bütün sürümler gibi stabil ve sağlıklı olsaydı en basit gördüğüm tespit DX 12 destekli güncel ekran kartı olmayan makinalarda çift ekran çalışan yazılımlar uyumsuzluk sorunu yaşıyor. Sürekli güncelleme kaldırılıp geri eski sürüme çekildiğinde sorun yok, yani 1803 için kimse kalkıp Microsoft efendinin keyfi yerine gelsin diye çalışan bilgisayarını çöpe atıp yenisini almaz bu zamanda. Sorun yaşanan uygulama adı NYBS Uludağ bilişim tarafından geliştirilen aile hekimliği yazılımı.

Diğer gördüğüm sorun yazıcılar ile ilgili Samsung yazıcı kısmını HP firmasına sattı bayağı uzun bir zaman oldu bu satış gerçekleşeli ve artık sürücüler Samsung cihazlara ait olan HP sitesinden edinilmektedir. Samsung M2070FW yazıcının ve daha bir çok yazıcının USB üzerinden tarama özelliği çalışmaz hale geliyor. Bir Güç kesintisi hatası verip duruyor. Güncelleme silinince düzeliyor. Sıfır kurulumda da aynı sorun ve en güncel sürümü geçen sene çıkan sürüm kurulu.

Bir diğer sorun en son güncelleme ile NVME SSD sorunları düzeltildiğinden bahsedilmesine karşın halen 1711 sürümündeki gibi tepe hız değerlerine ulaşamıyorum, en fazla 650 MB/S eski sürümde 2400 MB/SN idi render esnasında.

Şu an için bireysel kullanım için belki sorunları yok olabilir lakin diğer noktalarda şu an için 1803 sadece bir migren sancısı.

Ben genelde büyük güncelleme geldiği zaman 1803 gibi temiz kurulum yapıyorum. SSD olunca format 5 dk, programları yükleme 5 dk ve oyunlar Steam HDD olduğu için sadece kısa yolları masaüstüne ekliyorum, toplamda 15 dk sürüyor. Böylece sorunla karşılaşmıyorum. Şimdiye kadar performans düşüşü yerine tam tersine artışı gördüm. Dosyalar ve açılış hızı inanılmaz derece hızlandı. Sorunda olursa donanımda ya da yazılımları doğru yükleyemediğinizden oluyor.

Ben genelde büyük güncelleme geldiği zaman 1803 gibi temiz kurulum yapıyorum. SSD olunca format 5dk, programları yükleme 5dk ve oyunlar Steam HDD olduğu için sadece kısa yolları masaüstüne ekliyorum toplamda 15dk sürüyor. Böylece sorunla karşılaşmıyorum. Şimdiye kadar performans düşüşü yerine tam tersine artışı gördüm. Dosyalar ve açılış hızı inanılmaz derece hızlandı. Sorunda olursa donanımda ya da yazılımları doğru yükleyemediğinizden oluyor.
Şu oyunları HDD'ye yüklemek çok akıllıcaymış hocam. Vallahi aklıma gelmemişti güzel fikir. Teşekkürler :D

Arkadaşlar cezalı olduğum için yazamadım. Kardeşimin bilgisayarına dün kurdum windows 10 bilgisayar eski nesil olmasına rağmen yağ gibi şuan hiç bir sorunu yok. Temiz kurulum yaptım baştan yükledim ve Ali abinin paylaştığı windows 10 hızlandırma rehberinden bazılarını uyguladım.

Son düzenleme:
@blackflood Çift ekran kartı uyumsuzluğu yok. Uyumsuzluk var diyenler bilgisayar kullanmayı tam bilmiyordur.
Diğer sorunlar için donanım üreticileri güncelleme çıkartmalı.

Ufak bir yanlışlık var ben ekran dediydim ekran kartı değil arada fark var. Çift ekran kartı kullanımı için zaten güncel sürücü kurulduğunda sorun yok ama hd 5xxx 4xxx serisi amd ekran kartlarında maalesef sorun yaratmaktadır çift ekran kullanımı ile ilgili yazıcılarda keza öyle. 1711 sürümünde stabil sorunsuz çalışmakta. Bireysel kullanımda sorun yok ama iş ortamına şu an için kesinlikle hazır değil çok ham bir yapı 1803.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı