Windows 10 1809 Anlık Donma ve Nvidia Driver Sorunu

pakna

Kilopat
Daha fazla  
Windows 10 1809 sürümünü 2 kere baştan temiz kurulum ile yüklememe rağmen PC boşta masa üstündeyken anlık takılmalar oluyor ve 1-2 dakika sürüyor. Bildiğiniz üzere 1809 sürümünde Nvidia'nın güncel driverlarını kurmak istediğinizde de yükleme devam edemiyor hatası veriyor. Bunun Geforce Experince aracılığı ile aşıldığını öğrendim ve güncel driverı yükleyebildim. Gözüme çarpan Masaüstü Pencere Yöneticisi PC boşta olmasına rağmen GPU'yu fazla kullanıyor anlık olarak %25'lere kadar çıkabiliyor. Benim düşüncem sorun Nvidia driverlarının 1809 sürümü ile tam uyumlu olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Report.htm

Son düzenleyen: Moderatör:
Baya nvidia driverı denedim ama sorun çözülmedi. Son çare olarak insider programını açtım daha yeni bir Windows'a güncelledim. Şu anda sorun çözüldü gibi ama sistemi izlemeye devam ediyorum.
Sorunu çözdüm tam olarak. Biosta varsayılan ayarları yüklemiştim ondan sonra AHCI ayarını aktif etmeyi unutmuşum. AHCI aktif olmadığı için SSD takılıyormuş ki IDE ile de rahatlıkla çalışması lazım neden takılıyor bilmiyorum. Kısaca SSD'lerde AHCI ayarını varsayılan yapın kafanız rahat olsun. Herkese iyi forumlar.
Baya nvidia driverı denedim ama sorun çözülmedi. Son çare olarak insider programını açtım daha yeni bir Windows'a güncelledim. Şu anda sorun çözüldü gibi ama sistemi izlemeye devam ediyorum.

Güncelleme:
Sorunu çözdüm tam olarak. Biosta varsayılan ayarları yüklemiştim ondan sonra AHCI ayarını aktif etmeyi unutmuşum. AHCI aktif olmadığı için SSD takılıyormuş ki IDE ile de rahatlıkla çalışması lazım neden takılıyor bilmiyorum. Kısaca SSD'lerde AHCI ayarını varsayılan yapın kafanız rahat olsun. Herkese iyi forumlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı