Windows 10 NVIDIA driver sorunu

Gousk

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma bir Ransomware virüsü bulaştı ve bu sebepten dolayı bilgisayara format atmam gerekti. USB bellek ile UEFI temiz kurulum yaptım her şey normal gözüküyordu fakat NVIDIA driverını kurmaya çalıştığımda Windows sürümünün uyumlu olmadığı mesajını aldım.

Sonrasında ise Origin programını kurmak istediğimde ise kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü VCRUNTIME140.dll ve MSVCP140.dll bulunamadı hatası aldım. İnternetten bu iki DLL'yi indirip 64 Bit sistem klasörüne attım bu sefer ise direkt herhangi spesifik bir neden göstermeden açılamıyor errorü aldım. DLL'leri attıktan sonra NVIDIA driverını tekrar denedim fakat sonuç aynı.

Biraz Windows repair programı araştırdım 1-2 yöntem buldum ve denedim fakat sorunumu hiçbiri çözmedi. Kurulumda bir sıkıntı çıkmış olabilir diye düşünerek tekrar Windows kurmak istedim ve bu sefer bu sitedeki ilgili konularda önerilen sürüm ISO dosyasını indirdim ve flasha kurup formatı attım. Fakat hala aynı sorun var yine aynı DLL'ler eksik ve driverı kuramıyorum.

Disklerimde kalıntı kalmaması için bütün disklerimi birden fazla kez biçimlendirdim fakat hala aynı sorun. Aklıma yapacak bir şey gelmiyor artık ve saatlerdir uğraşıyorum. Bir bilgisi ve önerisi olan varsa yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bilgisayarı aldıktan 2 yıl sonra format attığımda bende yaşamıştım. Kafayı yedim ve ekran kartımın DCH olduğunu öğrendim. NVIDIA'nın ingilizce sitesine gir aynı sürümün daha küçük boyutlu olanını indirmeyi dene.

Kafayı yedim ve ekran kartımın DCH olduğunu öğrendim.

DCH ekran kartı diye bir şey yok. DCH sürücü var. Ekran kartına DCH da normal sürücü de yüklenebilir.
Fakat hala aynı sorun var yine aynı DLL'ler eksik ve driverı kuramıyorum.
  • Format sonrası bu sorunların olması Ransomware değil, sizin hatalarınızdan kaynaklanıyor.
  • Sürücü kuramıyorsunuz zira yanlış sürücüyü indiriyorsunuz. Sürücü içini bırakın GeForce Experience yapsın. DCH gerekiyorsa DCH sürücü kuracaktır.
  • Kafanıza göre DLL dosyaları indiriyorsunuz sonra da Origin hata veriyor diyorsunuz. Bundan daha doğal ne var? İndirmeyeceksiniz! DLL hatası mı geldi? Buradan paketini indireceksiniz: DLL Dosyaları Veritabanı - Technopat Sosyal

Dll hataları genellikle ilgili kütüphanenin sisteminize kurulmamış olmasından kaynaklanıyor.
Buyurun benim kullandıklarım

Bende de 1909 sürüm vardı, NVIDIA ile ilgili güncelleme görüyor fakat hata veriyordu, sizin paylaştığınız 2004 sürüme yükseltince (flaşa kurmadım, direkt ISO'yu masaüstünde açıp yükselttim)Windows'u her şey güncel olduğundan sıkıntısız kullanıyorum, 2 gündür.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı