Windows 10 1809 mu, 1909 mu?

Windows 10 1809 mu, 1909 mu?

• 1809

Oy: 6 24,0%
  • 1909

Oy: 19 76,0%

• Oy verenlerin toplamı
    25
Windows 10 için en azından 7200 rpm HDD gerekiyor, hatta belli bir noktada SSD şart oluyor. Şu an için en hafif Lite sürümlerden birini de deneyebilirsiniz.

1809 ve 1909 arasında herhangi bir fark hissetmedim. Bu yüzden 1909 diyorum. Ancak şu ana kadar kullandığım en iyi sürüm 1607 oldu. Daha sonrasında bu sürümde ki performansı alamadım. Güncelleme geldikçe sorunlar daha da çoğalıyor. 1 defa özellik güncellemesi yaptım ve hep masaüstün de ve uygulamalar da kasma olmuştu. Daha sonra tüm özellik güncellemelerini temiz kurulum ile yükledim. Bu şekilde donma ve kasma sorunu yaşamadım. Sorun yaşadığınız zaman sizde temiz kurulum yapın deneyin. Daha stabil çalıştığını fark edeceksiniz.

Dostum ona bakarsan benım sistem daha kötü 1909 1- 2 ay çok güzeldi sonra ise kasma, donma vb sorunlar oluştu bana göre 1809 siz bilirsiniz.

İndirip Malwarebytes ile taratabilirsin (ISO'yu açtıktan sonra kurulumu aç o zamanda virüs varsa Malwarebytes silecektir) not: Geri dönüşümü olmayabilir bu işlemin.
HDD yüzünden ağırlaşıyor. Yük altında HDD sapıtıyor. SSD alırsan, masaüstü performansın daha stabil olur.

Dostum çok haklısın bu konuda sana hak veriyorum.

Oyunlarımı yeni bir disk açıp orayı sıfırlamadan tutabilir miyim?

Oyunlarımı yeni bir disk açıp orayı sıfırlamadan tutabilir miyim?

Merhabalar, bende şöyle bir olay oluyor.

Windows System gibi dosyaların olduğu yer C diskim yani oraya oyun atmam formatta gider çünkü D diskine atarım oyunlarım gitmez Save dosyalarım gider onu da yedekleyebilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…