Çözüldü Windows 10 1809'da Pil Durumundan Ekran Parlaklığı Ayarlanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mr.Acar

Kilopat
Makaleler
14
Yer
Türkiye/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Profil Kapağı
1521878528
Windows 1809 güncellemesi sonrası pil durumundan ekran parlaklığı ayarlanmıyor.

Eskiden (1803 sürümünde) "Pil ayarları"nın üstünde 4 kademeli hazır ayarlarla (%25-%50-%75-%100) ekran parlaklığını ayarlayabiliyordum. Ancak 1809 güncellemesinden sonra bu özellik kalkmış. Anca "Ayarlar"dan yapabiliyorum. Bu da çok zahmet verici.
1538763166044.png

Bu kısayol bir şekilde de-aktif mi olmuş, anlamadım.

Güç modu en iyi performans seçili olduğu için her şeyi max ayarda kullanmaya zorluyor olabilir. Bu yüzden değişmiyor diye düşünüyorum. Birde dengeli moda alıp tekrar deneyin.

Aynı durumdayım. Bilerek mi yapıldı yoksa güncelleme sorunu mu bilmiyorum ama kullanışlı olan ayarı neden kapatırlar ki garip. Güncelleme yapmaya korkar olduk. Bazı kişiler dosyalarının silinmesi durumuyla da karşılaşmış güncelleme sonrası.

Eski hali;
Eki Görüntüle 335475
"Değişiklik yapalım da iyi yada kötü değişik yapalım" Denmiş gibi.
Aynen böyleydi. Sadece tasarruf yerine şimdiki barlardan var. Barın altında güneş ibaresi vardı eskiden.
Güç modu en iyi performans seçili olduğu için her şeyi max ayarda kullanmaya zorluyor olabilir. Bu yüzden değişmiyor diye düşünüyorum. Birde dengeli moda alıp tekrar deneyin.
Güç modu ile ekran parlaklığın bir alakası yok. Herhangi bir değişiklik yapınca da bir fayda etmedi.
Ekran parlaklığı ayarı için Fn+F8-F9 gibi bir kombinasyon bulunmuyor mu?
Maalesef. Olsa bile pil durumundan parlaklığı kısmaya alıştım :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı