Windows 10 19H2 Güncellemesi Sonrası Performans Düşüklüğü

Dotaruki

Hectopat
Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün hazırladığı 19h2 güncellemesinin hız artışı olacağını söylemelerine istinaden ben de bu güncellemeyi sıfırdan kurdum, bütün sürücü güncellemelerini de yaptım, hepsi güncel. Bu işlemlerin ardından güç seçeneklerinden en yüksek performansa aldım. Bilgisayar'ı soğuması için bilgisayarı 1 saat kadar kapattım, bilgisayar soğudu.
Soğumanın ardından Geekbench 5 ile test yaptım. CPU'da önceden tek çekirdek 726, çok çekirdek 2750 gibi değerleri alıyordu, güncelleme sonrası tek çekirdek 700'ün altında, çok çekirdek ise 2664 değerlerini alıyor.

Acaba ben burada yanlış yaptığım ne olabilir?
Not: İşlemci, Turbo Boost 2.0 teknolojisine sahip i7 3610QM işlemcisi.
Geekbench 5 CPU sonucu: SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. 550P5C/550P7C - Geekbench Browser

Son düzenleyen: Moderatör:
Olayı sadece test olarak görürseniz yanlış yaparsınız. Genel sistem performansı nasıl, bilgisayarın açılış kapanış hızları nasıl, oyun oynuyorsanız aldığınız değerler nasıl, kullandığınız programların performansları nasıl. Bu şekilde baktığınız da memnunsanız sorun yok demektir.

Olayı sadece test olarak görürseniz yanlış yaparsınız. Genel sistem performansı nasıl, bilgisayarın açılış kapanış hızları nasıl, oyun oynuyorsanız aldığınız değerler nasıl, kullandığınız programların performansları nasıl. Bu şekilde baktığınız da memnunsanız sorun yok demektir.
[/QUOTE
Denildiği gibi %10-15 performans artışı olmuş gibi bir performans görmedim. Güncelleme öncesinden farkı yok bence. Olayı sadece test programlarında görmüyorum, ama o programlarda aldığı puanlar da önemli diye düşünüyorum.
Yanıtınız için teşekkür ederim.

Benim işlemcim i5-4210m

Acaba bu işlemci içinde bu performans olayı geçerli mi bilgisi olan var mı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı