Windows 10, 2. kullanıcı nasıl silinir?

Celestiarch

Picopat
Daha fazla  
Şimdi bilgisayarcıya Windows 10 kurdurttum. Geçenlerde ve bugün Kaspersky ile tarama yaptım. Adamın kendi programı trojan çıktı direk sildi Kaspersky. Şimdi kullanıcılar kısmında bir benim PC var bir de başka kullanıcı var adamın mekanın ismi. Silmeye çalışıyorum System size izin vermelidir diyor, nasıl yok edeceğim bunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, öncelikle bilgisayarcının kurduğu programın trojan olma ihtimali çok düşük, virüs programının bir hatası olabilir. Diğer soruna gelecek olursak aşağıdaki ara butonuna "Diğer kullanıcıları ekle, düzenle veya kaldır" yazıp ilk çıkana tıklayıp ordan dediğin oturumu bulup sol tıklayı kaldır yapabilirsin. Eğer yönetici hesabıysa kendi oturumuna yönetici hesabı vermeyi deneyebilir veya yeni bir yönetici hesabı açabilirsin.

Şimdi bilgisayarcıya Windows 10 kurdurttum. Geçenlerde ve bugün Kaspersky ile tarama yaptım. Adamın kendi programı trojan çıktı direk sildi Kaspersky. Şimdi kullanıcılar kısmında bir benim PC var bir de başka kullanıcı var adamın mekanın ismi. Silmeye çalışıyorum System size izin vermelidir diyor, nasıl yok edeceğim bunu?
format atın

Format doğru bir çözüm yolu değil. Antivirüs programınızdan tam tarama yapın, eğer hâlâ virüs tespit ediliyorsa o zaman format atabilirsiniz. Bilgisayarcınızın kurduğu program virüslü değildir ama antivirüs programınız öyle algılamıştır. Bana da oluyor saçma sapan dosyalara trojan tanısı koyabiliyor, siz yine de antivirüs programınızdan tam tarama gerçekleştirin, virüs bulursa format atarsınız.

Format doğru bir çözüm yolu değil. Antivirüs programınızdan tam tarama yapın, eğer hâlâ virüs tespit ediliyorsa o zaman format atabilirsiniz. Bilgisayarcınızın kurduğu program virüslü değildir ama antivirüs programınız öyle algılamıştır. Bana da oluyor saçma sapan dosyalara trojan tanısı koyabiliyor, siz yine de antivirüs programınızdan tam tarama gerçekleştirin, virüs bulursa format atarsınız.

Kaspersky pek hata yapmıyor bu konularda ama yönetici hesabı sanırım silemiyorum System izni gerekiyor diyor. Tam tarama testiyle virüs dedi zaten direk sildim. Şu aşağıdaki ara butonuna tıkla kısmını anlamadım daha detaylı anlatır mısın usta?

Yeni konular

Geri
Yukarı