Windows 10 2004 güncellemesi DirectX ile FPS artışı sağlar mı?

Emreeee0545

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, hepinize iyi akşamlar dilerim. Öncelikle sorum şöyle ben Win 10 2004 sürümüne geçeceğim ama aklımda şöyle bir soru var: notlarda DirectX12 RTX tarzı bir yazı gördüm. Sistemimde RTX 2060 kullanıyorum. Sizce bu 2004 sürümü bir fayda sağlar mı FPS açısından? Sadece bunu öğrenmek istedim. Cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX ile ne demek istediğini bilmiyorum ama 2004 güncellemesi ve en yeni NVIDIA driver'i ile hardware-accelerated GPU scheduling diye bir ayar geliyor onu açınca bir FPS artışı var. Ben birkaç haftadır kullanıyorum.

DirectX 12 Microsoft'un 13 korkusu yüzünden (WMP'da 12. sürümde takılmıştı) Ultimate olarak güncellendi ve bundan sonra Master, Süper, Mega diye gidecek sanırım(?) Veyahut Vulkan'a yenik düşecek... Performans konusuna gelince: En iyi performansı tabi ki RTX destekli kartlarda verecek ama bu teknolojileri de destekleyecek adamakıllı yazılmış oyunlar yapılması gerekiyor. Aksi halde büyük beklentilere girip de, hele ki bu dönemde yeni ekran kartı vs. alacağım diye paranızı israf etmeyin derim.

2004 sürümüne gelirsek: Açıkçası ben hiç bir fark görmedim ve Oyun Modu şöyle olacak, böyle performans arttıracak, PC'ler uçacak safsatalarından beri de, bu tür hiç bir habere ya da reklama itibar etmiyorum. Tavsiyemdir...

DirectX olayını anlamadım, fakat Win 10 2004'e geçerseniz sistem stabil olacaktır. Saçma sapan (mavi ekran, sistem kapanması) vb. hataları almazsınız, yani 2004'e geçince az da olsa FPS artar.

Her yeni güncelemede performans artışı vaat ederler ancak genelde var olan performansımızı kaybetmezsek mutlu oluruz.
DirectX olayını anlamadım, fakat Win 10 2004'e geçerseniz sistem stabil olacaktır. Saçma sapan (mavi ekran, sistem kapanması) vb. hataları almazsınız, yani 2004'e geçince az da olsa FPS artar.
Kod adı 04'le biten Mart güncellemesi Ağustos'u neredeyse yarılamamıza rağmen hala hazır değilsiniz diyor. Acaba takıldı mı diye düşünüyorum bakıyorum başkalarınında güncellemesi hala bekliyor. Sanırım 2009 (20H2 artık tam olarak nasıl isimlendirilir bilemiyorum)'a direkt geçiş yapacak gibiyim bu gidişle.

Kod adı 04'le biten Mart güncellemesi Ağustos'u neredeyse yarılamamıza rağmen hala hazır değilsiniz diyor. Acaba takıldı mı diye düşünüyorum bakıyorum başkalarınında güncellemesi hala bekliyor.

İlk defa duydum, nerede hazır değilsiniz diyor? Bana ya ilk gün ya da ikinci gün geldi, isteğe bağlı güncelleştirmeler adı altındaydı. Tikleyip indirdim, beklettiğini duymamıştım. Neye hazır değilsiniz acaba, merak ettim.

İlk defa duydum, nerede hazır değilsiniz diyor? Bana ya ilk gün ya da ikinci gün geldi, isteğe bağlı güncelleştirmeler adı altındaydı. Tikleyip indirdim, beklettiğini duymamıştım. Neye hazır değilsiniz acaba, merak ettim.
1597202657610.png

Şu an mac üzerinde olduğum için kendi PC'm üzerinden görüntü atamıyorum. Ama yukarıdaki mesajın Türkçe hali diyebilirim.

Sahip olunan donanım(ların) uyumu ile ilgili olarak karar veriliyor. Güncelleme için hazır olup olmadığınız.

RTX ile ne demek istediğini bilmiyorum ama 2004 güncellemesi ve en yeni NVIDIA Driver'i ile hardware-accelerated GPU scheduling diye bir ayar geliyor onu açınca bir FPS artışı var. Ben birkaç haftadır kullanıyorum.

Hocam peki ekran kartı Driver'i da en son sürümde olmak zorunda mı? Bende 1080 Ti var. Şu an en son sürüme cektiğimde anlam veremediğim şekilde oyunlarda ani kasmalar oldu. 2 3 ay önceki sürüme geri döndüm sorun yoktu. Sadece bu dediginiz özelliği açsam yetmiyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı