Windows 10 2004 Güncellemesi Sonrası Gri Ekran

Lyraess

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 - RX6700XT - 8x4 3000 MHz
Az önce bilgisayarı 2004 sürümüne güncelledim, fakat şuan ekran siyah beyaz gibi. CTRL+Alt+C kombinasyonunu denedim, tam olarak siyah beyaz değil o yüzden o işe yaramıyor. Çözümünü bilen var mı?
Resim çekmeye çalıştım fakat resimde görünmüyor, o yüzden sadece anlatabiliyorum. Renkler sanki soluk gibi şuanlık.

Masaüstü başlamıyor gibi düşünüyorum. Explorer.exe hatalı olabilir, önce onarmayı deneyin, sonra format deneyin.

Masaüstü başlamıyor gibi düşünüyorum. Explorer.exe hatalı olabilir, önce onarmayı deneyin, sonra format deneyin.
Hocam öyle değil, masaüstü var uygulamalara vs. sorunsuz girebiliyorum. Ancak ekran bildiğiniz gri. Beyaz renkler gri gibi görünüyor ve aşırı soluk. Bunu nasıl düzeltebileceğimi soruyorum.

Hocam öyle değil, masaüstü var uygulamalara vs. sorunsuz girebiliyorum. Ancak ekran bildiğiniz gri. Beyaz renkler gri gibi görünüyor ve aşırı soluk. Bunu nasıl düzeltebileceğimi soruyorum.
Ekran görüntüsü aldığınızda görünmediğini söylemişsiniz. Tam olarak hayal edemediğim için nasıl bir sorunla karşı karşıya olduğumu kestiremedim. Ekran, ekran kartı, renk ayarları gibi bir çok bağlantılı kısım olabilir buna neden.

DDU ile sürücüyü kaldırıp temiz kurulum yapıp sonuçtan haberdar edin:

Ekran görüntüsü aldığınızda görünmediğini söylemişsiniz. Tam olarak hayal edemediğim için nasıl bir sorunla karşı karşıyo olduğumu kestiremedim. Ekran, ekran kartı, renk ayarları gibi bir çok bağlantılı kısım olabilir buna neden.
Hocam tahminimce Windows 2004 ile alakalı, çünkü her şeyim ayarlıydı. Güncelleştirmeyi yaptıktan sonra başladı bu sorun.
DDU ile sürücüyü kaldırıp temiz kurulum yapıp sonuçtan haberdar edin:

Şu anda sürücüyü tekrardan yüklüyorum. Bilgilendireceğim.
Ekran görüntüsü aldığınızda görünmediğini söylemişsiniz. Tam olarak hayal edemediğim için nasıl bir sorunla karşı karşıya olduğumu kestiremedim. Ekran, ekran kartı, renk ayarları gibi bir çok bağlantılı kısım olabilir buna neden.
Ekran görüntüsünde değil, telefon kamerasıyla tam olarak görülmüyor.
1595672031036.png

Az önce çektiğim ekran görüntüsü, telefondan bakacağım şimdi normal mi değil mi diye. Güncellemeden önce benim gördüğüm gibi değildi çünkü.
Telefondan baktığımda sorun yok, önceki hali gibi. Fakat bilgisayardan soluk görüyorum.

Son düzenleme:
DDU ile kaldırdınız mı?
Evet. Şimdi fotoğraf makinesiyle çektim burda net bir biçimde sorun görülüyor, bir bakabilir misiniz?
Telefonda görünen 1909 sürümündeki haliyle aynı, monitördeki ise 2004 sürümü. Monitörde bariz bir solukluk veya grilik var.

Dosya Ekleri

• DSC_0011.jpg
    DSC_0011.jpg
    920,8 KB · Görüntüleme: 55
Bilgisayarı televizyona veya başka bir monitöre bağlama şansın var mı? Görüntü onda da bu şekilde soluk mu olacak denemiş oluruz.

Bilgisayarı televizyona veya başka bir monitöre bağlama şansın var mı? Görüntü onda da bu şekilde soluk mu olacak denemiş oluruz.
Öyle bir şansım yok hocam, ki gerek de yok diye düşünüyorum çünkü 1909 sürümünde sorun yokken 2004 sürümüne geçince oldu bu olay. Ayarlardan kaynaklı bir şey olduğunu tahmin ediyorum.
Öyle bir şansım yok hocam, ki gerek de yok diye düşünüyorum çünkü 1909 sürümünde sorun yokken 2004 sürümüne geçince oldu bu olay. Ayarlardan kaynaklı bir şey olduğunu tahmin ediyorum.
1909 sürümüne geri dönerek sorunu çözdüm. Yine de teşekkür ederim. Konu kilitlenebilir.
@Recep Baltaş @Kunget @ihydrogeni

Son düzenleme:

Geri
Yukarı