Windows 10 2004 hataları düzeldi mi?

Ben buna ek olarak diski temizle kısmından gereksiz dosyaları sildim. Yaklaşık 15 GB gereksiz dosya oluştu güncellemeden sonra.
Hatırlattığın iyi oldu😅, onu yapmayı unutmuşum. 21GB.
1592839931574.png

Düzeltemediler. Şu anda arkadaşımın PC'sinde Denetim Masası'ında ayarlar gözükmüyor, faresi ile sağ click yapamıyor, dosya silemiyor. Güncellemeyi kurmayın.
Bende hiçbir sorun yok. Sisteminize bakmayıp suçu işletim sistemine atmayı çok iyi biliyorsunuz fakat bir türlü her güncelleme sonrası format atmayı alışkanlık haline getirmiyorsunuz. Ben 19 Şubat'tan beri kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamıyorum. Kendi sisteminizin sorunlarını araştırın ve virüs taraması yapın. Suçu hemen işletim sistemine atmayın.

Bende hiçbir sorun yok. Sisteminize bakmayıp suçu işletim sistemine atmayı çok iyi biliyorsunuz fakat bir türlü her güncelleme sonrası format atmayı alışkanlık haline getirmiyorsunuz. Ben 19 Şubat'tan beri kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamıyorum. Kendi sisteminizin sorunlarını araştırın ve virüs taraması yapın. Suçu hemen işletim sistemine atmayın.
Bir kere üslubuna dikkat et. İkincisi bu tür hatalar herkesin bilgisayarında olmuyor. Üçüncüsü her güncelleme sonrası neden format atayım? Neden tüm programlarımı 6 Mbps hızıyla 3 günde indirmeye uğraşayım? Dördüncüsü Windows'un bu sene yayınladığı güncellemelerin birçoğunda ufak/büyük çapta hatalar içeriyor. Mayıs ayı sonunda güncellemeyi yaptığımda format sonrası "Bilgisayarınıza Hoşgeldiniz" ekranı geliyordu.

Bir kere üslubuna dikkat et. İkincisi bu tür hatalar herkesin bilgisayarında olmuyor. Üçüncüsü her güncelleme sonrası neden format atayım? Neden tüm programlarımı 6 Mbps hızıyla 3 günde indirmeye uğraşayım? Dördüncüsü Windows'un bu sene yayınladığı güncellemelerin birçoğunda ufak/büyük çapta hatalar içeriyor. Mayıs ayı sonunda güncellemeyi yaptığımda format sonrası "Bilgisayarınıza Hoşgeldiniz" ekranı geliyordu.
Çünkü Upgrade her zaman sağlıklı çalışmıyor, sorunların çoğu hatalı çalışan güncelleme sisteminden dolayı oluyor. O yüzden format her zaman en iyisidir. Programların Setup dosyalarını bir yere yedekleyip formattan sonra yedekli Setup'lardan tekrar kurmak format işlemini çok daha hızlı bitirmeni sağlıyor. Ben öyle yapıyorum. Formattan sonra 1 günde toplarlandım. Bu konuda ben çok tecrübe kazandığım için artık programlarımın Setup dosyalarını da yedekleyip format sonrasında direk kullanıyorum.
Eğer bir güncellemeden sonra sorun yaşarsanız önce o aynı güncel sürümü format ile kurun. Eğer yine de sorun yaşarsanız o zaman istediğiniz gibi laf atabilirsiniz.
Ayrıca her bilgisayarda sağlıklı çalışmıyor kısmına şöyle cevap vereyim. Sorunsuz kullananlar sesini çıkarmaz. Yani "ben sorunsuz kullanıyorum" diye konu hiç göremezsiniz. Sadece sorun yaşayanlar zırladığı için sorunlarını belirten konular açıyor. O yüzden de insanlarda yanlış bir algı oluşuyor. Sanki herkes o sorunu yaşamış zannediyorlar. Oysaki güncelleme milyonlarca bilgisayara kuruluyor ve sorun yaşayanların sayısı 100'ü geçmez. Yani sürüm gayet iyi fakat bilgisayarın sürümle uyumluluğu önemli. Yoksa sürümün kendisinde hiçbir sorun yok. Fakat eski sistemlerle uyumluluk sorunları her sürümde illaki çıkabiliyor. Örneğin 2004 sürümü 358.00 altı NVIDIA sürücüleriyle çok uyumlu çalışmıyor mesela. Fakat güncel sistem kullanıpta nasıl sorun yaşarsınız ben anlamıyorum. Ben Intel Ivy Bridge sistemde kullandım ilk olarak 2004 sürümünü. Sonra Ryzen sisteme geçtim ve yine 2004 kullandım. Şu anda ise 20H2 kullanıyorum ve yine hiçbir sorun yaşamıyorum. Yani aslında çoğunlukla suç işletim sisteminde değil, sizde. Belki de böyle "kurmayın" demek yerine konu açsaydınız sorununuz çözülecekti. Konu açın güzelce, sorununuzu açıklayın. İllaki çözüm bulunur.

Geri
Yukarı