Çözüldü Windows 10 2016 LTSB sürümünde saat 1 saat geri görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

prex

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir süredir Windows 10 2016 LTSB sürümünü kullanıyorum ve çok memnunum. Ancak çözümünü bulamadığım bir saat sorunu var. O zamanlar değişen saat dilimimiz bu sürümde güncel değil. Manuel bir şekilde Windows'un saatini yapsam da saat dilimi hâlâ GMT+02:00 gözüktüğü için bazı uygulamalarda 1 saat geri gözüküyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Çözüm
Arkadaşlar bir süredir Windows 10 2016 LTSB sürümünü kullanıyorum ve çok memnunum. Ancak çözümünü bulamadığım bir saat sorunu var. O zamanlar değişen saat dilimimiz bu sürümde güncel değil. Manuel bir şekilde Windows'un saatini yapsam da saat dilimi hâlâ GMT+02:00 gözüktüğü için bazı uygulamalarda 1 saat geri gözüküyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?
Saat dilimini GMT+03:00 yapınız. Türkiye GMT+03:00 kullanmaktadır.

Çözüm
Saat dilimini GMT +03:00 yapamıyor musunuz?
Bende otomatik olarak Türkiye'nin saat dilimini kullanmaya başladı. 8.1'de bu sorunu yaşadığımda ise otomatik olarak Windows ile eşitlemeyi kapatıp kendim ayarlayarak çözmüştüm.
Ayarlarda otomatik yerine elle denediniz mi ? Eşitlemeleri kapatın
Türkiye lokasyonu +02:00 olarak gözükmekte. Bağdat, Kuveyt gibi yerlerde +03:00 olarak gözüküyor, İstanbul ekteki gibi.
1670010408546.png

Geri
Yukarı