Windows 10 20H1 temiz kurulum sorunu

Cavid997

Hectopat
Merhabalar. Bizim bilgisayarci Windows 20H1'i temiz kurulumla yazmis. Birtek D diskine dokunmamis oda benim ricam uzerine. Ama oyunlarda bayağı bir micro stuttering sorunu yasiyorum. Ve ne yapsamda bu sorunu halledemedim. (Buna NVIDIA ve Microsoft ile gorusmeler de dahil) 445.98 hotfix Driver bile bunu cozemedi. Aksine mesela long Dark oyununda eski surume kiyasla 15 FPS kaybettim. Simdi 1909'a nasil problemsiz ve temiz bir sekilde donebilirim? Bence sorun şu anki Windows'dan kaynaklaniyor. Zaten 20H1 stabil toplu guncellestirmesi mayıs 12 gibi gelecek. O zaman saglikli bir sekilde gecerim diye umuyorum. Bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir?

Windows 10 2004 halen insider preview olarak sunuluyor. Hangi bilgisayarda hangi hatayı verecek, yada hatasız kullanılabilecek bilinmez. Halen 1909 öncesi sürümleri kullanan insanlar var. Yanlış anlamayın, 2004 problemli demiyorum. Problem yaşanabilme ihtimali var. Ben sorun yaşamadım. Performansa bir etkisini de görmedim. Sorun yaşıyorsanız ve çözüm bulunamamışsa 1909'a dönüş yapmanız iyi olur.​
Donanımınız iyiyse, boş zamanınız, yedek için depolama imkanınız varsa, internet hız/kota sorunu yaşamıyorsanız tek tek deneyin. Dün Windows 8.1 Industry Pro denemiştim. Şuan Windows 10 1909 yüklü. Gece Linux Manjaro 20.0 denemeyi düşünüyorum. Benim bilgisayarımda stabil çalışan, sizin bilgisayarınızda sorun çıkarabilir. Aynı donanımı bile kullanıyor olsak aynı uygulamaları kullanmıyoruz.​

Windows.

Windows 10 2004 halen Insider Preview olarak sunuluyor. Hangi bilgisayarda hangi hatayı verecek, ya da hatasız kullanılabilecek bilinmez. Halen 1909 öncesi sürümleri kullanan insanlar var. Yanlış anlamayın, 2004 problemli demiyorum. Problem yaşanabilme ihtimali var. Ben sorun yaşamadım. Performansa bir etkisini de görmedim. Sorun yaşıyorsanız ve çözüm bulunamamışsa 1909'a dönüş yapmanız iyi olur.​
donanımınız iyiyse, boş zamanınız, yedek için depolama imkanınız varsa, internet hız/kota sorunu yaşamıyorsanız tek tek deneyin. Dün Windows 8.1 ındustry Pro denemiştim. Şu an Windows 10 1909 yüklü. Gece Linux manjaro 20.0 denemeyi düşünüyorum. Benim bilgisayarımda stabil çalışan, sizin bilgisayarınızda sorun çıkarabilir. Aynı donanımı bile kullanıyor olsak aynı uygulamaları kullanmıyoruz.​

1909 iyiydi bende. Bir problem yasamiyordum stabil surume donmek istiyorum. Ama temiz kurulumla bu surum kuruldugu icin nasil yapmam en uygunu olur. Formatla gecmemi oneriyorlar.

1909'da sorun yaşamıyorsanız elbette format atıp sonra 1909 yüklemelisiniz. En güncelinin 2004 olduğu söyleniyor ancak ben buna katılmıyorum.​
format atıp işletim sistemi yükleme konusunda bir sorunuz ya da sıkıntınız yoktur umarım.​

Direkt Rufus'la 1909'un en son stabil surumunu kurup oradan yapabilir miyim? Daha kolay yolu varsa soyleyin lutfen.

En kolayı D sürücüsüne ISO dosyasının içeriğini bir klasöre çıkartıp bilgisayarı gelişmiş başlangıç diyerek Komut İstemi ile çalıştırmak. Komut istemi çalıştığında D sürücüsündeki klasöre gidip setup.exe dosyasını çalıştırın. USB hazırlamak zaman alıyorsa bu şekilde işletim sistemi yükleyebilirsiniz.​
1588273707930.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı