Windows 10 Temiz Kurulum Lisans Sorunu

ZétwalM

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 kurulumunun ISO dosyasını USB belleğe aktarıp oradan temiz kurulum yapacağım fakat lisans sorunu yaşar mıyım? Şimdiki bilgisayarımda Windows 10 Single Language var. USB'den kurmam bu lisansı görür mü? Çünkü elimde herhangi bir lisans kodu yok. Bilgisayarımla birlikte geldi bu işletim sistemi.

Çözüm
Ayarlar - Güncelleştirme ve Güvenlik - Etkinleştirme kısmına gelin. Eğer "Windows, Microsoft hesabınıza bağlı dijital bir lisans ile etkinleştirildi" yazıyorsa Home Single Language ISO'sunu indirip uygun kurulum yaptığında Microsoft hesabınla giriş yaptığında herhangi bir sıkıntı yaşamazsın. Yine de lisans kodunu öğrenip bir kenara kaydetmek istiyorsan aşağıdaki makaleye göz atabilirsin.

BIOS’a Gömülü Windows Ürün Anahtarını Bulun
Ayarlar - Güncelleştirme ve Güvenlik - Etkinleştirme kısmına gelin. Eğer "Windows, Microsoft hesabınıza bağlı dijital bir lisans ile etkinleştirildi" yazıyorsa Home Single Language ISO'sunu indirip uygun kurulum yaptığında Microsoft hesabınla giriş yaptığında herhangi bir sıkıntı yaşamazsın. Yine de lisans kodunu öğrenip bir kenara kaydetmek istiyorsan aşağıdaki makaleye göz atabilirsin.

BIOS’a Gömülü Windows Ürün Anahtarını Bulun

Çözüm
Microsoft hesabı ile giriş yaptıysanız istisnai bir durum olmadığı sürece onun üzerine lisanslanmıştır. Dediğim gibi yine de makalede bahsedilen programı çalıştırıp anahtarını bir kenara kaydedebilirsin.

Windows 10 başlat menüsü ve ayarlar açılmama sorunu
Bu konuda belirttiğim sorun dolayısıyla ne yazık ki ayarlar kısmına giremiyorum. Bakmamın başka herhangi bir yolu var mı? "Bu bilgisayar" kısmından falan bakabilir miyim?
Windows 10 ürün anahtarını bulma
Bu konuya da bir göz atabilirsin garanti için, fakat @Egemen'in de dediği gibi Microsoft hesabı ile giriş yapıldıysa zaten problem olmaz yapacağınız şey sadece formattan sonra aynı Microsoft hesabını açmak.

Pekâlâ. Yardımlarınız için teşekkürler. Dediğiniz makaledeki şeyleri okudum ve yaptım. Her duruma karşı ürün anahtarını kaydettim. Dediğiniz gibi istisnai bir durum oluştuğu zaman bu ürün anahtarını yazmam işe yarayacaktır, değil mi?

Kusura bakmayın işimi şansa bırakmak istemiyorum. Bu yüzden fazla soru soruyorum.

Pekâlâ. Yardımlarınız için teşekkürler. Dediğiniz makaledeki şeyleri okudum ve yaptım. Her duruma karşı ürün anahtarını kaydettim. Dediğiniz gibi istisnai bir durum oluştuğu zaman bu ürün anahtarını yazmam işe yarayacaktır, değil mi?

Kusura bakmayın işimi şansa bırakmak istemiyorum. Bu yüzden fazla soru soruyorum.
Bende çok garantici birisi olduğumdan anlıyorum seni :D
Aynen bir problem çıkarsa o ürün anahtarını girmen yeterli olacaktır.
Eğer ürün anahtarından da emin olmak istersen Windows etkinleştirme bölümünden ürün anahtarını değiştir diyerek elindeki anahtarı girip doğru anahtarı aldığından emin olabilirsin.
Eğer etkinleştirmeyi başaramazsa yanlış almışsın demektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı