Çözüldü Windows 10 20H2 Güncellemeleri Kontrol Ediyorda Takılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PhyeX

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arakadaşlar merhabalar, Windows 10'a gelen 20H2 güncellemesini yüklememi önermişti. Güncellemeyi yükledikten sonra yeniden başlattım ve daha sonra PC açıldığında güç tuşuna basınca güncelle ve yeniden başlat, güncelle ve kapat gibi seçeneklerin duruyor olduğunu gördüm. Tıklayınca ise herhangi bir şey olmuyor. Güncellemeye girince ise güncellemeleri kontrol ediyor diyor ve bekliyor başka bir şey olmuyor. Dün güncellemeyi denetim masası üzerindne silmiştim, bugün ise ya yanlışlıkla yükledim ya da güncellemeleri kontrol et dedikten sonra kendisi indirdi, emin değilim ama güncellemeleyi yeniden yükledi ve yine aynı şeyler oldu. Daha sonra ise denetim masası üzerinden yeniden sildim fakat bu kez silmeme rağmen güç tuşunda güncelleme duruyor, basınca bir şey olmuyor ve güncellemeleri kontrol et deyince bekliyor sadece. Ne yapmamı önerirsiniz? Bir de Windows güncelleme aracı gibi bir şey vardı. Onunla yapı 2009'a güncelleyebileceğimi söylemişti. Sizce bu güncellemeyi yüklemeli miyim? Bu 20H2'den kaynaklı sorunu nasıl çözebilirim? Sistem geri yükleme yapmaya çalışacaktım fakat sanırım geri yükleme noktası mevcut değil.

1605220157183.png

Çözüm
Window Update ayarlarına girersen lütfen bekleyin yazısı ile karşılaşırsın. Yani senden beklemeni istiyor. Biraz uzun sürebiliyor ama eninde sonunda güncelsiniz yazısı çıkıyor ve bilgisayarı kapat kısmındaki güncelle ve kapat yeniden başlat kısımları yok oluyor.
Geri yükleme ile işletim sistemini yormayın derim.
Güncelleme ile ilgili sorun gidericisini çalıştırmanızı tavsiye ederim. Durumun düzelmemesi durumunda Windows 10'u İndirin bu adrese ilerleyerek son çıkan güncellemeyi el ile indirebilirsiniz.
Sorunun düzelmemesi durumunda Windows 10 20H2 sürümünü içerisinde barındıran bir USB'yi hazırlayarak isterseniz temiz kurulum yapabilirsiniz isterseniz sürüm yükseltebilirsiniz.

Hocam ilk olarak aynı problemi yaşadım ve nasıl çözdüğümü anlatacağım, denemenizde fayda var. Umarım düzelir.

İlk olarak CMD aç, DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth komutunu yaz, enter'a bas.
İşlem tamamlandıktan sonra sfc/scannow yaz, enter'a bas. Biraz bekle. Büyük ihtimal problem bulundu ve çözüldü tarzı ingilizce bir şeyler yazacaktır.

Tüm bunlar bittikten sonra 5-10 dakika beklet bilgisayarı, Windows 10 Güncelleme kısmına gel orası düzeldi mi bak. Düzelmediyse PC'yi resetle hallolmuş olur.

Window Update ayarlarına girersen lütfen bekleyin yazısı ile karşılaşırsın. Yani senden beklemeni istiyor. Biraz uzun sürebiliyor ama eninde sonunda güncelsiniz yazısı çıkıyor ve bilgisayarı kapat kısmındaki güncelle ve kapat yeniden başlat kısımları yok oluyor.

Çözüm
Geri yükleme ile işletim sistemini yormayın derim.
Güncelleme ile ilgili sorun gidericisini çalıştırmanızı tavsiye ederim. Durumun düzelmemesi durumunda Windows 10'u İndirin bu adrese ilerleyerek son çıkan güncellemeyi el ile indirebilirsiniz.
Sorunun düzelmemesi durumunda Windows 10 20H2 sürümünü içerisinde barındıran bir USB'yi hazırlayarak isterseniz temiz kurulum yapabilirsiniz isterseniz sürüm yükseltebilirsiniz.

Geri yükleme ile düzeltmiştim ama güncelleme hala geliyor. Direkt indiriyor.
Hocam ilk olarak aynı problemi yaşadım ve nasıl çözdüğümü anlatacağım, denemenizde fayda var. Umarım düzelir.

İlk olarak CMD aç, DISM.exe /Online /cleanup-image /restorehealth komutunu yaz, Enter'a bas.
İşlem tamamlandıktan sonra sfc/scannow yaz, Enter'a bas. Biraz bekle. Büyük ihtimal problem bulundu ve çözüldü tarzı İngilizce bir şeyler yazacaktır.

Tüm bunlar bittikten sonra 5-10 dakika beklet bilgisayarı, Windows 10 güncelleme kısmına gel orası düzeldi mi bak. Düzelmediyse PC'yi resetle hallolmuş olur.

Hocam geri yükleme yapmıştım. Tekrar güncelleyip dediğiniz şeyi denerim.

Yani fazla uzun sürüyor sanırım ama beklerim tekrar güncelleyince.

İlk olarak CMD aç, DISM.exe /Online /cleanup-image /restorehealth komutunu yaz, Enter'a bas.
İşlem tamamlandıktan sonra sfc/scannow yaz, Enter'a bas. Biraz bekle. Büyük ihtimal problem bulundu ve çözüldü tarzı İngilizce bir şeyler yazacaktır.

Tüm bunlar bittikten sonra 5-10 dakika beklet bilgisayarı, Windows 10 güncelleme kısmına gel orası düzeldi mi bak. Düzelmediyse PC'yi resetle hallolmuş olur.

Beklet derken uyku moduna mı alayım?
Sorun çözüldü, konuyu nasıl kapatacağımı bilmiyorun :D.

Geri yükleme ile düzeltmiştim ama güncelleme hala geliyor. Direkt indiriyor.

Hocam geri yükleme yapmıştım. Tekrar güncelleyip dediğiniz şeyi denerim.

Yani fazla uzun sürüyor sanırım ama beklerim tekrar güncelleyince.

Beklet derken uyku moduna mı alayım?
Sorun çözüldü, konuyu nasıl kapatacağımı bilmiyorun :D.
Benim dediğimi yapınca çözüldüyse, benim yorumumu en iyi cevap olarak işaretleyebilirsin. Konuyu soru olarak açmadıysan kalsın böyle :D. Sorunu nasıl çözdüğünü açıkla yeter.

Bilgisayar açıldıktan sonra Windows Update girip güncellemeleri kontrol etmesini uzun bir süre bekledim. 10-15 dakika kadar sonra güncelsiniz dedi ve güç seçenkerindeki güncellle ve yeniden başlat ya da güncelle ve kapat seçenekleri gitmiş oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı