Windows 10 20H2 vs 21H2 vs 22H2

Dorzi

Hectopat
Daha fazla  
RAM
6 gb
SSD veya HDD modeli
SDD
Ekran kartı
Nvidia Geforce GT 740M
Anakart
Sony Vaio
İşlemci
i5 3337u
Merhaba belirttiğim sistemde Windows 10 22H2 Home Single l. Ognitorenks'nin ISO düzenleme rehberi ile yaptığım ISO'yu kullanıyorum. Fakat 20H2 gibi düşük versiyonda da denemek istiyorum. Forumda da 21h2'nin daha stabil olduğu söyleniyor sizce hangi sürümü seçmem gerekiyor? Bende LTSC kullanmak isterdim ama etkinleştiremediğim için kullanamıyorum. Bir de güvenilir düzenlenmiş ISO varsa önerilerinize açığım.

Çözüm
Hocam AtlasOS açık kaynak kodlu mu yani güvenilir olduğunu nasıl kendime kanıtlayabilirim. Şu ana kadar AtlasOS gibi şeyleri kullanmadım ve düşünmedim ama sizce kullanmalı mıyım onun performası nasıldır normal sürüme göre?
Eğer dediğiniz gibi 20H2 daha stabil ise ognitorenks'in Lite sürüm yapma rehberinden yararlanarak Lite versiyon yapacağım.

Kesinlikle 20H2 daha stabil çalışıyor ondan emin olun. Atlasa gelecek olursak o açık kaynak kodlu bir OS.
1.5 yıldan beridir kullanıyorum bir sürü özel dosyalarım şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadım

Benim şu an kullandığım 20H2 versiyonu maalesef onu iptal ettiler bende diskimde yedekli olan sürümden yüklüyorum.

Performans olarak ilk yüklediğinizde arkada 38 işlem çalışıyor RAM kullanımı 600 MB civarı.

20H2 için söylüyorum.

Hocam AtlasOS açık kaynak kodlu mu yani güvenilir olduğunu nasıl kendime kanıtlayabilirim. Şu ana kadar AtlasOS gibi şeyleri kullanmadım ve düşünmedim ama sizce kullanmalı mıyım onun performası nasıldır normal sürüme göre?
Eğer dediğiniz gibi 20H2 daha stabil ise ognitorenks'in Lite sürüm yapma rehberinden yararlanarak Lite versiyon yapacağım.
Bir de sadece archive org diye bir sitede bulabildim 20H2 ISO dosyasını HeiDoc'ta indiremedim. Güvenilir midir orası?

Buradan indirin hocam.

Esd olarak seçin ve sonu 631 sayısıyla biteni indirin.
Merhaba belirttiğim sistemde Windows 10 22H2 Home Single l. Ognitorenks'nin ISO düzenleme rehberi ile yaptığım ISO'yu kullanıyorum. Fakat 20H2 gibi düşük versiyonda da denemek istiyorum. Forumda da 21h2'nin daha stabil olduğu söyleniyor sizce hangi sürümü seçmem gerekiyor? Bende LTSC kullanmak isterdim ama etkinleştiremediğim için kullanamıyorum. Bir de güvenilir düzenlenmiş ISO varsa önerilerinize açığım.

20H2 daha stabil çalışır.

AtlasOS kullanabilirsin.

20H2 daha stabil çalışır.

AtlasOS kullanabilirsin.
Hocam AtlasOS açık kaynak kodlu mu yani güvenilir olduğunu nasıl kendime kanıtlayabilirim. Şuana kadar AtlasOS gibi şeyleri kullanmadım ve düşünmedim ama sizce kullanmalı mıyım onun performası nasıldır normal sürüme göre?
Eğer dediğiniz gibi 20H2 daha stabil ise OgnitorenKs'in Lite sürüm yapma rehberinden yararlanarak lite versiyon yapacağım.
Birde sadece Archive org diye bir sitede bulabildim 20H2 iso dosyasını heidoc'ta indiremedim. güvenilir midir orası?

Kesinlikle 20H2 daha stabil çalışıyor ondan emin olun. Atlasa gelecek olursak o açık kaynak kodlu bir OS.
1.5 yıldan beridir kullanıyorum bir sürü özel dosyalarım şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadım

Benim şu an kullandığım 20H2 versiyonu maalesef onu iptal ettiler bende diskimde yedekli olan sürümden yüklüyorum.

Performans olarak ilk yüklediğinizde arkada 38 işlem çalışıyor RAM kullanımı 600 MB civarı.

20H2 için söylüyorum.

Bir de sadece archive org diye bir sitede bulabildim 20H2 ISO dosyasını HeiDoc'ta indiremedim. Güvenilir midir orası?

Buradan indirin hocam.

Çözüm

20H2 için söylüyorum.

Buradan indirin hocam.
Tamamdır hocam teşekkür ederim. Önce 20H2 yüklerim ardından tam sevemezsem dualboot olarak Atlas OS'u kurup denerim ve güzelse onu kullanırım.

@Anna Karenina Hocam biraz alakasız olacak bilgili olduğunuzu düşündüğümden soruyorum. Office VL diye bir sürüm varmış forumda da kullananlar gördüm ne olduğu hakkında bir bilginiz var mıdır? O da Archive org sitesinden.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam teşekkür ederim. Önce 20H2 yüklerim ardından tam sevemezsem dualboot olarak atlas OS'u kurup denerim ve güzelse onu kullanırım.

@Anna Karenina hocam biraz alakasız olacak bilgili olduğunuzu düşündüğümden soruyorum. Office vl diye bir sürüm varmış forumda da kullananlar gördüm ne olduğu hakkında bir bilginiz var mıdır? O da archive org sitesinden.

Hocam VL lisanslar tek bir lisansla, birden fazla Office, PC lisanslamaya yarıyor.

Ucuza satılan lisanslarında mantığı bu.

Oradaki Office VL, lisanslı Office anlamına geliyor uygulamada hiçbir değişiklik yok sadece lisanslı.

Hocam VL lisanslar tek bir lisansla, birden fazla Office, PC lisanslamaya yarıyor.

Ucuza satılan lisanslarında mantığı bu.
Evet ama forumda birisi önerdi "Etkinleştir diye uyarı veriyor ama uyarıyı kapatıncada kullanabiliyorsun sonsuza kadar ve güvenilir bende kullanıyorum" demişti. Başka yerde de "KMS'nin bilgisayara yapışmayan ve şeffaf hali" demişti. (Sanal makinede kurup tarattım dosyaları temizdi)

Buradan indirin hocam.

1716473735632.png

Şöyle bir uyarı verdi. Yanlış mı yaptım?

Evet ama forumda birisi önerdi "etkinleştir diye uyarı veriyor ama uyarıyı kapatınca da kullanabiliyorsun sonsuza kadar ve güvenilir bende kullanıyorum" demişti. Başka yerde de "KMS'nin bilgisayara yapışmayan ve şeffaf hali" demişti. (sanal makinede kurup tarattım dosyaları temizdi)

Aslında vl lisansın gömülü gelmesi gerekiyor yani sanki orijinalmiş. Gibi ilk indirdiğinde hiçbir uyarı vs olmadan kullanman gerekiyor. Tabii lisansın süresi dolması gibi durumlarda var.

Evet ama forumda birisi önerdi "etkinleştir diye uyarı veriyor ama uyarıyı kapatınca da kullanabiliyorsun sonsuza kadar ve güvenilir bende kullanıyorum" demişti. Başka yerde de "KMS'nin bilgisayara yapışmayan ve şeffaf hali" demişti. (sanal makinede kurup tarattım dosyaları temizdi)

Eki Görüntüle 2202681
Şöyle bir uyarı verdi. Yanlış mı yaptım?

Windows esd yazanı seçmeniz lazım hocam bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    403,4 KB · Görüntüleme: 11
Aslında vl lisansın gömülü gelmesi gerekiyor yani sanki orijinalmiş. Gibi ilk indirdiğinde hiçbir uyarı vs olmadan kullanman gerekiyor. Tabii lisansın süresi dolması gibi durumlarda var.

Windows esd yazanı seçmeniz lazım hocam bu şekilde.
Önce 30 günlük deneme süresi verdi. (Şimdi sanal makineye girip baktım 1 gün deneme süre kalmış yarın bitince bakacağım çalışacak mı diye)
- En altta Select file da sonu x64 ve A64 var. Hangisini seçmem gerekiyor? Bu arada güvenilir mi bu site .esd diye dosya indiriyor.

Son düzenleme:

20H2 için söylüyorum.

Buradan indirin hocam.

Diğer bölümleri ne seçeceğiz hocam?

Bu şekilde doğru mu?

Dosya Ekleri

• win.jpg
    win.jpg
    239,8 KB · Görüntüleme: 10

Geri
Yukarı