Windows 10 21H1 aşırı CPU kullanımı

Breckwild

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, eskiden oyun oynarken masaüstü pencere yöneticisi, sistem ve sistem kesintileri CPU kullanımı çok düşüktü. Fakat CS:GO, PUBG Mobile veya herhangi başka bir oyunda CPU kullanımı dwm.exe(%3 ila %13 aralığında), sistem(%1 ila %5 aralığında),sistem kesintileri(%1 ila % 5 aralığında) yüzünden %100 kullanımda. Bunun neden olduğunu her türlü çözüm önerilerini denedim fakat bir türlü sonuç alamadım. Bu konuda neler yapabilirim? uzun zamandır başımda böyle bir sorun var ve çözüm bulamadım. Windows'un arka planında hiçbir uygulama açık değil. Windows 10'un tüm performans ayarları yapılı. Tüm driverlar güncel. Kullandığım sistem:
Gigabyte Z68MA-D2H-B3
i5 2500K.
MSI GTX970.
8 GB RAM.
500 GB SSD.
1 TB hard disk.

1623322433563.png

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO'ya bütün yükü vermiş olabilirsiniz. Güç seçenekleri yüksek Performans'da olabilir. Ekran kartı maksimum Performans'da olabilir ayrıca değerlere MSI Afterburner gibi uygulamalardan bakın.

Bilgisayarıma format atmadan önce böyle bir kullanım değeri yoktu.Masaüstü pencere yöneticisinin kullanım değerinin normal olduğunu düşünmüyorum çünkü format atmadan önce bu sorunu çözebilmiştim fakat tekrardan çözemedim.Önceden kullanım değeri en fazla %1di.

21H1'i kaldırabilirsin.

Bende de öyleydi 20H2'yi kaldırınca düzeldi sendede 21H1'i kaldırınca düzelebilir.

Geri
Yukarı