Rehber Windows 10 21H1 Güncelleme

Halihazırda Windows 10 20H2 sürümünde olan arkadaşlar artık sadece 167 KB boyutundaki bir güncelleme ile 21H1 sürümüne geçebilir.

21H1 güncellemesi planlandığı gibi büyük bir güncelleme olmadı. Bu sürümün bütün özellikleri Windows Update ile zaten bilgisayarınıza geldi. Bu paketin işlevi de bu özellikleri devreye almak. Bir nevi anahtar gibi düşünebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey paketi indirip çalıştırmak. Sonrasında 21H1 sürümündesiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kod:
http://b1.download.windowsupdate.com/d/upgr/2021/03/Windows10.0-KB5000736-x64_2468f0824ff7363a3bc1debc592096ae4c2394fd.cab

http://b1.download.windowsupdate.com/d/upgr/2021/03/Windows10.0-KB5000736-x86_a911f939816bff7677817c202f2b733420553c56.cab

http://b1.download.windowsupdate.com/d/upgr/2021/03/Windows10.0-KB5000736-arm64_aea19ac9f6b18b3c00be8733b8183bdd5f8dc9c7.cab

1619820928568.png

Son düzenleme:
Kaspersky'ın son sürümünün 21H1'e uyumlu olmamasından dolayı bu hata. 21H1 RTM olarak çıktığında Kaspersky'a güncelleme gelecektir, o zaman problem çözülür.

Gerçi ben şu anda 21H1'de kullanıyorum ama yükseltme yapmadan geçtim.
@ismimberkay
O halde bir şey yapmama gerek yok sanırım. Kaspersky'ı beklemek dışında.

Ben bunu kurdum geçen, görev çubuğuna hava durumu şeysi gene gelmedi. Şu an 20H2 var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky'ın son sürümünün 21H1'e uyumlu olmamasından dolayı bu hata. 21H1 RTM olarak çıktığında Kaspersky'a güncelleme gelecektir, o zaman problem çözülür.

Gerçi ben şu anda 21H1'de kullanıyorum ama yükseltme yapmadan geçtim.
@ismimberkay
Ben 21H1 sürümüne Insider'a katılarak geçtim. Neden Insider'a katılarak geçme yöntemi anlatılmadı acaba? Herkes bu rehberi bekliyordu, neden Insider programına katılıp da hiç beklemeden geçmiyorlar?
@Recep Baltaş

Ben 21H1 sürümüne Insider'a katılarak geçtim. Neden Insider'a katılarak geçme yöntemi anlatılmadı acaba? Herkes bu rehberi bekliyordu, neden Insider programına katılıp da hiç beklemeden geçmiyorlar?
@Recep Baltaş
Insider'a olan ön yargıdır bence, sonuçta kullanıcılar "Insider nedir?" sorusuna "test edilen, beta" cevabını alıyorlar. Ki doğru, sadece büyük güncelleme zamanına gelindiği için 21H1 için farklı bir durum var. 21H2 geldiğinde de 21H2'yi kurmak için bu tür yöntemler göreceğiz Eylül-Ekim gibi.

Herkes sizin gibi, benim gibi meraklı olmayabilirler böyle işlere.

Zaten kullanıcıların birden çok yöntem gördüğünde kafasının karıştığını görebiliyoruz. "Şu yöntem nedir, nasıldır?" veya "Hangi yöntemle geçeyim, ne yapayım?" soruları varken bir de Insider'a girerek 21H1'e geçiş rehberi olsa kullanıcılar iyice şaşırır.

@yusuf6554

Toplu güncellemeler isteğe bağlı olunca önizleme oluyor. Git Microsoft'un sitesinden bak.
Bana Microsoft'un dökümantasyon sitesinden bu dediğini kanıtlayan bir metin belgesi göstersene n'olur?

Ama bak ben senin yerine şundan bahsedeyim: Önizleme yazan tüm güncellemeler Beta ve test aşamasında olan güncelleme paketleridir. Yalnızca Insider sürümlerine dağıtılırlar. RTM sürümlere paylaşılan sözde "Önizleme" paketleri RTM sürüme sonraki Salı güncellemesi ile dahil edilecek olan görsel güncelleme paketini içerir.

Bu dediklerim de Microsoft'un dökümantasyonları içerisinde var zaten.
  • The “C” and “D” releases occur the third and fourth weeks of the month, respectively. These preview releases contain only non-security updates, and are intended to provide visibility and testing of the planned non-security fixes targeted for the next month’s Update Tuesday release. These updates are then shipped as part of the following month’s “B” or Update Tuesday release.

Bana geldi ancak 360p gibi yahu.
Eki Görüntüle 1017147
Küçültülmüş görev çubuğunda maalesef ClearType DPI sorunu var. 21H2'ye ait Dev kanalına ait Insider özelliği o normalde. Bu sebeple ClearType ile ilgili bir sorun yaşanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı