Windows 10 21H2 neden çok değişiklikle gelmedi?

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba şöyle bir sorum var.

Evdeki diğer PC Windows 10 ona 21H2 güncellemesi geldi gelmesine de beklediğim bir şekilde gelmedi normalde 21H2 çok büyük bir güncelleme olacak deniyordu. Windows 10'u neredeyse tamamen değiştiren bir güncellemeydi ikonlar falan kökten değişecekti. Bir baktım hiçbir değişiklik yok ikonlar olduğu gibi yerinde. Bu Windows 11 çıktığı için mi değiştirmediler?

Windows 11 yüzündendir diye tahmin ediyorum her ne kadar Windows 10'a hala güncelleme gelsede artık yönlerini 11'e çevircekler.

Evet Windows 11'e aktarıldı yenilikler. İkonlar ya da bahsedilen ve hatırlamadığım (hatta ben de bekliyordum o yenilikleri ama çok zaman geçti bahsedildiğinden beri) yenilikler Windows 11'e görebileceğiniz üzere daha fazlasıyla aktarıldı. Windows 10 için artık büyük yenilikler gelmeyecek diye biliyorum, bir süre daha desteklenecek sadece. Ancak örneğin Windows 11 mağazası Windows 10"a geldi.

Windows 10 21H2 - Yani Windows 10 KASIM güncellemesi zaten daha önceden preview olarak gelmişti büyük bir güncelleme olarak;
------------------
Çok büyük bir güncelleme göremiyorum hatta tek büyük güncelleme Linux alt sistemi oda 11 için yol açtı.
Şuanki sürümüm 21H2 1944.1348, yumurta yerine protein tozu basılmış sporculara döndü bu sürüm. :)
------------------
  1. Wi-Fi güvenliğini artırmak için WPA3 H2E standartları desteği
  2. Windows Hello for Business, dakikalar içinde dağıtımdan çalıştırma durumuna ulaşmak için basitleştirilmiş, parolasız dağıtım modellerini destekliyor
  3. WSL (Linux için Windows Alt Sistemi) ve EFLOW (Windows üzerinde Linux için Azure IoT Edge), makine öğrenimi ve diğer yoğun bilgi işlem iş yükleri için GPU hesaplama desteği alıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı