Windows 10 22H2 yeniden başlatma sonrası monitör kapanması

Stilbe

Hectopat
RAM
Adata 16 GB 2100 Mhz
SSD veya HDD modeli
Kingston 240 GB
Ekran kartı
Asus Rog Strix RX 580 Top
Anakart
MSI B350M Bazooka
İşlemci
AMD Ryzen 5 1600
Merhaba.

SSD ve 1 adet HDD daha ekledim sisteme ve işletim sistemini yeniden yükledim. Yükleme esnasında hiçbir sorunla karşılaşmadım. Ekran sürücüsünün son sürümünü de yükledim. Ancak bazen yeniden başlattığımda anakart logosundan sonra monitör kapanıyor ve bilgisayar çalışmaya devam ediyor. İlginç şekilde monitörü güç tuşundan kapatıp tekrar açtığımda masaüstü görüntüsü geliyor ve bilgisayarı kullanmaya devam edebiliyorum. Çözüm olabilecek her yöntemi(yeniden format, hızlı başlatı kapatma, güç seçeneklerinden enerji tasarruflarını kapatma vs) denedim ancak yine de bilmediğim bir çözümü var mıdır acaba bu sorunun? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim, onu da deneyeceğim. Şöyle bir durum da var, formattan sonra Windows ekran sürücüsünü otomatik yükledi. Ben de Amd'nin Whql olan en güncel sürücüsünü yükledim ardından. Bugün kontrol ettiğimde sürücü hâlâ Windows'un yüklediği şekilde görünüyor. Görev Yöneticisi-Başlangıç sekmesinde de Amd Adrenalin görünmüyor. Ki önceki kullandığım Windows 1909 sürümünde görünüyordu mesela. Acaba internet bağlantısını keserek güvenli modda DDU ile sürücüyü kaldırıp Amd'nin sürücüsünü temiz olarak kursam düzelebilir mi? Başlangıç bölumünde olmaması da bu hataya sebep olabilir mi?

Teşekkür ederim, onu da deneyeceğim. Şöyle bir durum da var, formattan sonra Windows ekran sürücüsünü otomatik yükledi. Ben de Amd'nin Whql olan en güncel sürücüsünü yükledim ardından. Bugün kontrol ettiğimde sürücü hâlâ Windows'un yüklediği şekilde görünüyor. Görev Yöneticisi-Başlangıç sekmesinde de Amd Adrenalin görünmüyor. Ki önceki kullandığım Windows 1909 sürümünde görünüyordu mesela. Acaba internet bağlantısını keserek güvenli modda DDU ile sürücüyü kaldırıp Amd'nin sürücüsünü temiz olarak kursam düzelebilir mi? Başlangıç bölumünde olmaması da bu hataya sebep olabilir mi?
Evet Win eski sürücüyü kurma durumu oluyor. Onu iptal et gerekirse komple kapat sürücü yüklemeyi. Sonra dediğin gibi DDU işlemini yap.

En son sürücüyü yükledim şu an. Ama yine de Görev Yöneticisi-Başlangıç kısmında Amd Adrenalin görünmüyor. Görselde kutu içine aldığım özellik görünüyor sadece. O özellik de bu kartta yok zaten normalde. Yani başlangıçta çalışıp çalışmamasının da bir önemi yok. Şimdilik birkaç denememde sorun oluşmadı ancak dediğim gibi zaten her zaman olmuyor. Sürücünün bu sürümünde(23.5.2) olan bir sorunmuş gibi geliyor bana. Ya da öyle umuyorum. 🙂

Dosya Ekleri

• technopat.jpg
    technopat.jpg
    272 KB · Görüntüleme: 20

Yeni konular

Geri
Yukarı