Windows 10 4. ekran kartı aygıt yöneticisinde görünmüyor

Pikachu.34

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar. Sorun başlıkta görüldüğü gibi. 3 ekran kartı taktığımda sorun yok ama 4. ekran kartını taktığımda Windows ortamında yani Aygıt Yöneticisi'nde görünmüyor ama BIOS üzerinde görüyorum. Ekran kartları anakarta PCI Express Riser Ver 7 - 1X to 16X PCIe ile bağlı.

Sistem özelliklerine gelecek olursam:
MSI X99A Gaming 9 ACK
5820K
HX 850i
HyperX Predator 4 X 4 GB 3000Mhz RAM

@Murat5038

@MF

RX 470 MSI Gaming X 8 GB
RX 470 Sapphire 4 GB
RX 470 Sapphire Nitro 4 GB
R9 390 MSI Gaming 8 GB

Şöyle bir şeyi fark ettim. Her hangi 3 kart aynı anda çalışıyor ama 4. olanı taktığımda BIOS'ta görünüyor ama Aygıt Yöneticisi'nde görünmüyor. Riserların yerlerini de değiştirdim. Riserlarda sıkıntı yok. :(

Merhabalar konuyu okudum baştan sona ama özellikle de bu paragraf dikkatimi çekti. Benim de sistemimde 3 kart takınca sorun yok ama 4. kartı taktığımda; BIOS üzerinde görmeme rağmen Aygıt Yöneticisi'nde görünmüyor. Sorunu çözmemde yardımcı olabilir misiniz?

Buyrun bu da açtığım konu.
Windows 10 4. Ekran Kartının Görmeme Sorunu

Yaklaşık 1 sene sonra konuya yorum geldi, şaşırdım doğrusu :)

Anakartınızın bios ayarlarına girip PCI Speed şeklinde bir ayar bölümünü bulmanız gerekiyor. Orada Gen-1 - Gen-2 şeklinde ayarlar var. Bunları deneyip tekrardan Windows'a dönmelisiniz. Bir de Windows 10'un hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Enterprise veya pro sürümlerini denemelisiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı