Windows 10 %50 RAM kullanımı

Gronn

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım ASUS TUF Gaming TX505 ve içinde gelen dahili kullandığım RAM; 8 GB 2400 MHz. Oyun oynamadığım ya da editleme vs. gibi işler yapmadığım zamanlarda hiç %20'nin yukarısında bile görmezdim bellek kullanımını ama geçen gün D diskime format atmak için oradaki yaklaşık 800 GB'lık veriyi hard diskime atıp, diski biçimlendirip D diskine geri attım bütün verileri ve ondan sonra bu şekilde görmeye başladım. Acaba veri akışı sırasında üzerine çok yük bindi ve şimdi de böyle mi çalışmak zorunda veya başka bir yolu var mıdır? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Görseli ektedir;

image_2021-06-16_114347.png

İnternet tarayıcımı açarken normalinden çok daha yavaş, YouTube vs. bir internet sitesine girerken yine normalinden daha çok bekliyorum. @Ellie Williams

İşin saçma yönü de o işte. Hiçbir şey açık değilken bakıyorum, 50 MB üstünde kullanan hiçbir şey yok ki çoğu da zaten sistem arkaplanında çalışması gereken şeyler vs. oluyor @Dryus

Bir hastanede bilgi işlem olarak stajyerlik yaptım, birkaç gereksiz olduğunu öğrendiğim hizmetleri kapttım ama attığın rehberde daha fazlası varsa onlardan da yararlanabilirim. Teşekkürler @Hououin Kyouma

Gereksiz hizmetleri kapatmayı deneyeceğim ve düzelme olmazsa çok fazla "memreduct" dediğin uygulamayı deneyebilirim. Güvenilir midir?

Evet güvenilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı