Windows 10 64 Bit Windows Defender Tamamen Kaldırma

witicieen

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar, ESET NOD32 Virüs programını kullanıyorum, gayet akıcı güzel ve kullanışlı ve şunu söylemeliyim, Windows Defender bilgisayarı aşırı zorlayan bir virüs programı olarak artık ben de tanımış oldum :) Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere, Windows Defenderi normalde regedit üzerinden kapattım. Ancak Simgesi gitmedi nasıl kapatabilirim ya da kaldırabilirim görüntüsünü? Yardımcı olursanız sevinirim.

1548862741299.png

Windows üzerinden kaldıramazsınız. Ancak Windows ISO dosyasının içinden silerek tamamen kaldırabilirsiniz. O simgeyi kaldırmak için başlangıçta çalışan programları görev yöneticisinden kapattığınız gibi kapatırsanız artık gözükmez.

Eğer defender’ı tamamen devre dışı bıraktıysan Görev yöneticisi > başlangıç bölümünde defender’ı devre dışı bırakıp yeniden başlatın. Bir daha sağ alta ikon gelmeyecektir.

Windows üzerinden kaldıramazsınız. Ancak Windows ISO dosyasının içinden silerek tamamen kaldırabilirsiniz. O simgeyi kaldırmak için başlangıçta çalışan programları görev yöneticisinden kapattığınız gibi kapatırsanız artık gözükmez.
Eğer defender’ı tamamen devre dışı bıraktıysan Görev yöneticisi > başlangıç bölümünde defender’ı devre dışı bırakıp yeniden başlatın. Bir daha sağ alta ikon gelmeyecektir.

Teşekkür ederim arkadaşlar.

Merhabalar, ESET NOD32 Virüs programını kullanıyorum, gayet akıcı güzel ve kullanışlı ve şunu söylemeliyim, Windows Defender bilgisayarı aşırı zorlayan bir virüs programı olarak artık ben de tanımış oldum :) Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere, Windows Defenderi normalde regedit üzerinden kapattım. Ancak Simgesi gitmedi nasıl kapatabilirim ya da kaldırabilirim görüntüsünü? Yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 364633
Regedit üzerinden kapatmayı yazabilirmisin.

1. Başlat+R yap.
2. "gpedit.msc" yaz ve enter'a bas.
3. Bilgisayar Bileşenleri>Yönetim Şablonları>Windows Bileşenleri>Windows Defender Virüsten Koruma>Windows Defender Virüsten Korumayı Kapat'a 2 kez tıkla.
4. "Aktif" hale getir ve tamam'a bas.
5. Bilgisayarı yeniden başlat.

Bu adımları uygulamazsanız, bazı windows defender bileşenleri aktif olarak çalışmaya devam edebilir.

Regedit üzerinden kapatmayı yazabilirmisin.

Regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender dizininde sağ tık yaparak yeni bir DWORD (32bit) girdisi oluşturun, ismini DisableAntiSpyware yapın ve değerini de 1 olarak ayarlayın.

0 = Açık
1 = Kapalı

Yeni konular

Geri
Yukarı