Windows 10, 7'den fazla performans verir mi?

Aimerlapaix

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şu an 4 GB'ı olan ve sadece HDD bulunan notebookumda Windows 7 ile 100 FPS aldığım oyunda Windows 10'da 60-70 FPS alabiliyorum. Bilgisayarıma SSD ve +4 GB RAM eklemeyi düşünüyorum. Windows 7'yi de Windows 10'a yükseltmeyi düşünüyorum. Şu anki Windows 7'ye kıyasla fazla performans alabilir miyim? Yoksa yine Windows 7 kullanmaya mecbur muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an 4 GB'ı olan ve sadece HDD bulunan notebookumda Windows 7 ile 100 FPS aldığım oyunda Windows 10'da 60-70 FPS alabiliyorum. Bilgisayarıma SSD ve +4 GB RAM eklemeyi düşünüyorum. Windows 7'yi de Windows 10'a yükseltmeyi düşünüyorum. Şu anki Windows 7'ye kıyasla fazla performans alabilir miyim? Yoksa yine Windows 7 kullanmaya mecbur muyum?

İşletim sistemi ile oyun performansı orantılı değil diye düşünüyorum. Olsa olsa en fazla 5 FPS fark eder. Yani 100 FPS ile 60 FPS arasında dağlar kadar fark var.

HDD'li sistemim Win10'da Win7'li halinden daha geç açılmasına rağmen oyunlarda daha çok FPS alabiliyordum. Yani evet.

Bunu kanıtlar mısınız?

Şu an sistemimde Windows 7 yüklü ve yükseltme yapmadan Windows 10'a geçmeyi düşünmüyorum. Şöyle bir açıklama yapayım San Andreas: Multiplayer oynuyorum bu bilgisayarda ( mecburen ) ve şu an sistemin kendisine ve diğer hafif uygulamalara ayırdığı 1 GB RAM dışında oyun içerisinde kalan RAM miktarının %100'ünü kullanıyorum. ( 3000 MB ) Fakat Windows 10 kullanırken sistem daha fazla RAM kullandığı için oyunuma ayırabildiğim RAM seviyesi 2000 MB'a kadar düşüyor bu yüzden de ekran kartı kullanımım %40'larda dolaşırken RAM kullanımım sınıra dayandığı için takılmalar yaşıyorum ve tabii ki FPS kayıpları.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı