Windows 10 %98 RAM kullanım sorunu

gappella

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben geçtiğimiz hafta bir bilgisayar topladım. Sistemimi sayayım öncelikle size;

• Anakart: MSI Z170A Gaming M3 3600 MHz (OC)
  • İşlemci: İntel i5 6600K Unlocked
  • RAM: GSKİLL 8GB 3000 MHz
  • Ekran Kartı: Evga GTX 960 4GB
  • Bunun yanında işlemci soğutucu ve PSU'da sıfır ürünlerdir.
  • İşletim sistemi de W10.

Benim sıkıntım şu, PC boş ekranda bile RAM kullanımını yüzde 98 olarak gösteriyor. Bu şu sorunlara yol açıyor, PC kendi kendine bazen kapanıyor veyahut siyah ekran geliyor ve kalıyor. İnanın Google Chrome bile açamıyorum. Siyah ekran veriyor. Daha 1 hafta bile olmadı alalı. İşletim sistemini yetkililer kurdu, akşam bu sıkıntı oldu. Ertesi gün götürdüm işletim sisteminden dediler tekrar sıfırladılar yine oldu. Daha sonra ben format attım ilk gün bir şey yoktu bugün yine RAM kullanımı böyle gösteriyor. Format atmaktan ve her şeyi yeniden kurmaktan çok yoruldum.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak bir bellek testi yapalım:

Memtest86+ USB'den Çalışan RAM Bellek Test Programı

• Sonrasında belleğin doğru slota takılı olduğundan emin olun.
  • Overclock varsa kaldırın.
  • Windows 10 64 Bit Buil 1607 kullanın.
  • MSI'ın CD'sinden gelen Killer sürücüsünü kurmadığınıza, güncel sürüm kullandığınza emin olun.
Bellek testi sonucunu bekliyorum.

Bir de neden yeni sisteme GTX 960 aldınız? Ayrıca Haftaya Kaby Lake çıkacak, neden Skylake aldınız?

İlk olarak bir bellek testi yapalım:

Memtest86+ USB'den Çalışan RAM Bellek Test Programı

• Sonrasında belleğin doğru slota takılı olduğundan emin olun.
  • Overclock varsa kaldırın.
  • Windows 10 64 Bit Buil 1607 kullanın.
  • MSI'ın CD'sinden gelen Killer sürücüsünü kurmadığınıza, güncel sürüm kullandığınza emin olun.
Bellek testi sonucunu bekliyorum.

Bir de neden yeni sisteme GTX 960 aldınız? Ayrıca Haftaya Kaby Lake çıkacak, neden Skylake aldınız?

Hemen indirip, deniyorum.

Format attıktan sonra tüm sürücüleri CD'den kurup LiveUpdates ile yükseltmiştim hepsini.

GTX 960 tercihim teknik bilgimden ziyade 4GB'ına kandım biraz. Yanlış bir tercih mi olmuş :(

Format attıktan sonra tüm sürücüleri CD'den kurup LiveUpdates ile yükseltmiştim hepsini.

Her videoda CD'den sürücü kurmayın diyoruz. Sitesinden güncel sürümü indirin. CD'deki ağ kartı sürücüsünde hata olabiliyor ve bu da bellekte veri sızmasına yol açabiliyor. Live Update iyi ama her sürücüyü güncellemeyebiliyor.

GTX 960 tercihim teknik bilgimden ziyade 4GB'ına kandım biraz. Yanlış bir tercih mi olmuş :(

Tabii ki. Ekran kartında GB önemli değildir diyoruz 2. Dünya Savaşı'ndan beri:

recep baltaş 4gb.jpg

Her videoda CD'den sürücü kurmayın diyoruz. Sitesinden güncel sürümü indirin. CD'deki ağ kartı sürücüsünde hata olabiliyor ve bu da bellekte veri sızmasına yol açabiliyor. Live Update iyi ama her sürücüyü güncellemeyebiliyor.

Tabii ki. Ekran kartında GB önemli değildir diyoruz 2. Dünya Savaşı'ndan beri:

Eki Görüntüle 207471

Tekrar format atmam gerekir mi peki sürücüleri sıfırlamak için yoksa sadece Killer'i silip yeniden yüklemem yeterli olur mu?

İçimi pişmanlık kapladı :(

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı