Windows 10 açılınca birden fazla CMD penceresi açılıyor

Berk_7

Decapat
Makaleler
1
Dün bilgisayar açıldıktan 15-20 saniye sonra kendi kendine 3-4 tane CMD penceresi açıldı. İnternette birden fazla CMD penceresinin açılmasına dair bir hata ya da çözüm bulamadım. Olay başıma gelmeden 1 gün önce Kaspersky Security Cloud ve Windows Defender üzerinden tam tarama yaptırmıştım ve taramadan sonra herhangi bir şey indirmedim, yani virüs olması imkansız gibi. Bu bir teknik sorun mudur? Donanımsal bir sorun mu ya da sorun değil midir?

Bu arada güvenli mod ile bu CMD pencereleri çalışıyor mu? @Berk_7
Açıkcası hiç güvenli moda almadım pcyi.
Hocam geri kapanıyorsa sıkıntı yok yeni açıldığı komut verdiği içindir. Ama emin olmak istiyorsanız antivirüs taraması yapın.
Dün akşam PCyi açtığımda bahsettiğim olay yaşandı ve sonrasındaki bilgisayar başlatmalarında birdaha olmadı.

Temiz önyükleme tam olarak ne işe yarıyor? İnternetten baktığımda pek anlamadım. Hizmetleri devre dışı bırakmak gibi bir şey mi?

Evet MSConfig üzerinden hizmetler sekmesine girin. Bütün Microsoft hizmetlerini gizleye basın ve geri kalan tüm hizmetleri kapatıp tamama basın.

Bu şekilde CMD açılmıyorsa sorun oradaki hizmetlerden birindedir. Teker teker açarak bunu yapan hizmeti bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı