Windows 10 açılmıyor

Mr.Pepee

Centipat
Daha fazla  
RAM
16gb ddr3 1333MHz
SSD veya HDD modeli
128'lik ssd, wd blue 3.5 2tb, seagate barracuda2tb
Ekran kartı
rx 6600
Anakart
GA-Z77X-UD3H
İşlemci
i7-3770
Merhaba. Windows 10 işletim sürümü kullanıyorum son 1-2 aydır aynı sıkıntıyı yaşıyorum kapatırken kapanmıyor ya da açılırken açılmıyor bunu format ile çözüyorum ardından 1-2 hafta sonra tekrar sil baştan tahminimce SSD'den kaynaklanıyor önerileriniz nelerdir?

SSD için testler yapabilirsiniz eğer arıza varsa değişim yaparsanız çözersiniz. Ancak bilgisayarınıza gömülmüş bir virüs varsa da bu problem olabilir formatla gitmez ancak detaylı virüs programları ile temizlerseniz kurtulursunuz.

SSD için testler yapabilirsiniz eğer arıza varsa değişim yaparsanız çözersiniz. Ancak bilgisayarınıza gömülmüş bir virüs varsa da bu problem olabilir formatla gitmez ancak detaylı virüs programları ile temizlerseniz kurtulursunuz.

Hangi test programını önerirsiniz ve virüs taraması için bir program önererbilir misiniz?

Hangi test programını önerirsiniz ve virüs taraması için bir program önererbilir misiniz?

O kadar teknik program bilgim yok ancak YouTube'da ararsanız daha bilgili videolar çıkar karşınıza.

HardDiskSentinel ile disklerin sağlığına bakabilirsin Windows Update güncellemelerinden dolayı olabilir, arka planda çalışan uygulama geç kapanmasına neden olabilir?

Sağlığı 94, Windows güncel, arka plan uygulamalarını tam olarak anlamadım ama ayardan kapalı.

Sağlığı 94, Windows güncel, arka plan uygulamalarını tam olarak anlamadım ama ayardan kapalı.

O zaman daha güncel BIOS sürümü varsa güncellemeyi dene en güncel sürümdeysen güç sekmesi kapak kapatılınca yazan yerde hızlı başlatma var onu kapatmayı deneyin ben formattan hemen sonra bile geç kapanan dizüstünün BIOS'unu güncelleyerek çözebilmiştim

O zaman daha güncel BIOS sürümü varsa güncellemeyi dene en güncel sürümdeysen güç sekmesi kapak kapatılınca yazan yerde hızlı başlatma var onu kapatmayı deneyin ben formattan hemen sonra bile geç kapanan dizüstünün BIOS'unu güncelleyerek çözebilmiştim.

BIOS güncel laptop değil.
Kusura bakmayın işlerim vardı şimdi bakabildim.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    38,7 KB · Görüntüleme: 12
  • 2.PNG
    2.PNG
    35,3 KB · Görüntüleme: 16
  • 3.PNG
    3.PNG
    35,4 KB · Görüntüleme: 11

Yeni konular

Geri