Windows 10 Ağ Bağlantısı Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KozmikNowa

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar
Bilgisayarıma Recovery'den format attım. Sonra hiçbir kurulum yapmadan internet üzerinden Windows 10 yükseltmesi yaptım. Fakat Windows 10 yülsetmesinden sonra internete bağlanmada sıkıntı yaşıyorum.
"Bu bilgisayarda bir veya daha çok ağ protokolü eksik" diye bir hata var. Yaklaşık 1 hafta öncede aynısını yaptım. Fotmatlayıp yükselttim böyle bir sorun vermedi. Telefon bağlanıyor ama bilgisayar bağlanmıyor.
Yönetici olarak düzelt dediğimde ise düzeltilmedi diye hata veriyor.
Format attım düzelmedi. Lütfen bir çözüm söyleyin. İnternettede bulamadım çözüm.
(Fotoğraf eklerken hata verdi ekleyemedim)

Sürücüleri güncelledim. Programı yurda gidince kurup test edeceğim.

Format ile kurtarma arasındaki farkı biliyorum. 2 sene bilgisayar mühendisliği okudum. Recovery dediğiniz şey zaten sistemi sıfırdan kurar, en azından benimki öyle (Bu arada haraket etme yada kavga etme niyetinde değilim. Sadece ikisi arasındaki farkı biliyorum).
Eğer düzelmezse format atıcam tekrardan. Ama yine aynı sorunu verecek.

Malesef çözülmedi. Aynı sorun devam ediyor.
Bilgisayar yönetici haklarını alamıyor galiba. O yüzden çözemiyor. Sorunu. Güvenli moda girince "Bu uygulama başlatılamadı" yerleşik hesap falan gibi birşey diyor.

Bu arada format attım ama aynı sorun devam ediyor...

Format atmış olsan sorun olmaz. Sürücü güncelle. Bilgisayarcıya götürün format attırın.
Format işi şu şekilde. Bigisayarın recoverysi C sürücüsündeki herşeyi silip sistem ve driverleri kuruyor sonra ben bilgisayarı kuruyorum isimi falan. Şuan format atılmış halde. Windows 8.1 kurulu ve sistem çalışıyor. İnternet bağlı. Fakat yükselttiğim anda sistem hatası veriyor. Format DVDsi taktım 3-4 tane kurtarma bölümü görünüyordu. Onların olmaması gerekiyordu. Herhalde onlar yöneticilik hakkı vermiyor. Onları sildim temiz format attım ama yükselttiğim zaman tekrardan giderse sıkıntı olur.
Önceki formatlarda hiç program kurmadım şimdide sadece Chrome kurdum tekrar yükseltecem o bölümleri sildim. Ama inşAllah sorun olmaz. Yada başka yükseltme işlemi varmı?

Dosya Ekleri

• Sistem.jpg
    Sistem.jpg
    254,6 KB · Görüntüleme: 1.375
Bigisayarın recoverysi C sürücüsündeki herşeyi silip sistem ve driverleri kuruyor sonra ben bilgisayarı kuruyorum isimi falan. Şuan format atılmış halde.
Bak hala kurtarmaya format diyorsun. Format değil o. Gidip dediğimi yaptırın bilgisayarcıya.

Bak hala kurtarmaya format diyorsun. Format değil o. Gidip dediğimi yaptırın bilgisayarcıya.
Sizi anlıyorum. Yani aynı format gibi olmaz mı? Çünkü Windows kuruyor bir görüntü yüklenmiyor sisteme. Eski bilgisayarım FreeDos'du ve aynı işlemleri bundada yapıyorum sadece driverlar kurulu.
Peki şöyle birşey diyeyim şuan açık bilgisayarcı olmaz. Benim bu gece bilgisayara ihtiyacım var. Kendim düzeltme imkanım yok mu? Windows 8.1 değil Windows 10'a ihtiyacım var.

Aynen.

Stabil olan sürümü indirip format atmayı video rehberimize göre atarsan olur ama hala anladığınızı sanmıyorum. O yüzden komple sistemini kullanılmaz hale getirme diye bilgisayarcıya yönlendiriyorum.
Yok sıkıntı olmaz. Bilgisayar Mühendisliği okudum. Arıza çıkmadan hallederim. Rocovery duruyor :D Bu MediaCreationTool ile son sürümü indirip kursam düzelir mi? (USB Üzerinden)
Birde üstte bölümler var EFI falan format DVDsinde WinRe LNV gibi isimleri var format atarken onları silim mi yoksa Recovery dosyalarımı onlar. O 13GBdan farklı bölümler bunlar.

Bu arada sorunu bulduk diyebiliriz. Bilgisayarda VisualDiscovery diye bir program kurulu geliyor ve Kaskpersky bu dosyayı virüs olarak görüyor ve gelişmiş temizleme başlatıyor. Bir sistem dosyasınıda siliyor. Windows 10'da onarma yaptığımda aynı dosyasının sorunlu olduğunu fakat onarılamadığı söylüyordu. Yaklaşık 1 ay önce format atarkende önce Kaspersky'ı kurup o dosyayı temizleyip format atmıştım internette sıkıntı olmamıştı. Herhalde şimdi düzeldi. Yülseltme yapacam. ISO dosyasınıda kurdum USbye olmazsa temiz kurulum yapacam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı